Hity tygodnia: "Justified", "The Walking Dead", "The Americans", "The Carrie Diaries"

1 2 3 4 5 6

"The Walking Dead" (3x12 - "Clear")

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

"The Walking Dead" (Fot. AMC)


Agnieszka Jędrzejczyk: Wspaniały, cichy odcinek. Bez cienia przemocy pokazano w nim brutalne okrucieństwo nowego świata, od którego nie są wolni nawet bohaterowie, a do tego w subtelny sposób poprowadzono relacje pomiędzy skłóconymi postaciami. Przymusowy kontakt pomiędzy Carlem a Michonne nie był ani sztuczny, ani wymuszony, a przy okazji pomógł nam odrobinę bardziej zrozumieć czarnoskórą wojowniczkę. Z kolei spotkanie Ricka z Morganem idealnie zademonstrowało wizję, z którą musiał się zmierzyć w drodze do uwolnienia się od własnych demonów. Wydaje się, jakby w "Clear" cały sezon poszedł co najmniej trzy kroki do przodu - praktycznie samym scenariuszem. Więcej takich perełek.

Nikodem Pankowiak: Druga część 3. sezonu nieco mnie rozczarowała, ale muszę przyznać, że ten odcinek wreszcie przywrócił serial na właściwe tory. Michonne udowodniła, że może być przydatną częścią grupy, a Rick wydaje się wracać do normalności. Czy wróci, zobaczymy później, bo na tle niewidzianego od czasów pilota Morgana, każdy wydaje się normalny. Świetnie ukazano historię tego bohatera, a "dom" jaki sobie stworzył, intrygował od pierwszego ujęcia.

Wszystko w tym odcinku było dobre, dodatkową przyjemność oglądania zapewniały detale, takie jak "historia" włóczęgi błagającego o pomoc czy napisy na ścianach schronienia Morgana. Krótki wypad poza mury więzienia i Woodbury pozwolił zaczerpnąć "The Walking Dead" oddech, którego serial potrzebował coraz bardziej.

1 2 3 4 5 6
REKLAMA