10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Doktor Who i jego nowa towarzyszka (Fot. BBC)

Doktor Who i jego nowa towarzyszka (Fot. BBC)

Zeljko Ivanek w 2. sezonie "Banshee". Najbardziej geekowska para telewizyjna na premierze "Gry o tron". "Baby Daddy" z zamówieniem na 3. sezon. Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. HBO zamawia komedię "Getting On". Stacja HBO zamówiła 6 odcinków serialu komediowego "Getting On" od twórców "Big Love". Serial jest opartą na brytyjskim formacie komedią medyczną, którego akcja dzieje się na żeńskim oddziale geriatrycznym szpitala, który właśnie znajduje się w kryzysie. Zobaczymy pielęgniarki, lekarzy i administrację szpitala walczących z problemami typowymi dla służby zdrowia. W serialu wystąpią m.in. Laurie Metcalf, Alex Borstein, Niecy Nash i Joel Johnstone.

2. Jimmy Fallon zastąpi Jaya Leno, a Seth Meyers poprowadzi "Late Night"? Chodzą plotki, że NBC ma dość Jaya Leno i od 2014 roku "Tonight Show" prowadzić będzie Jimmy Fallon. Z kolei Fallona miałby zastąpić w "Late Night" Seth Meyers z "Saturday Night Live". I "SNL", i "Late Night" produkuje Lorne Michaels, który według gazety "New York Post" uważa, że Meyers byłby świetnym gospodarzem.

3. "Gra o tron" i "Mad Man" na czerwonym dywanie raz jeszcze. Tutaj zobaczycie jeszcze więcej zdjęć z uroczystych premier nowych sezonów "Gry o tron" i "Mad Men". Ciekawostka: oto najbardziej geekowska para telewizji - Richard Madden z "Gry o tron" i jego dziewczyna, Jenna-Louise Coleman, nowa towarzyszka Doktora Who.

4. Zeljko Ivanek w "Banshee". Zdobywca Emmy, Zeljko Ivanek, pojawi się w trzech odcinkach 2. sezonu "Banshee" jako Jim Racine, agent FBI, który bez przerwy pali. Racide śledził Rabbita od 15 lat, teraz przybędzie do Banshee, by sprawdzić, co się z nim stało i oczywiście skomplikuje życie Lucasa i Carrie.

5. "Chirurdzy" i "Pamiętniki wampirów" ze wzrostami. W czwartkowy wieczór spore wzrosty oglądalności zaliczyły "Pamiętniki wampirów" (2,65 mln/1,3) i "Chirurdzy" (9,39 mln/3,0). "Community", "Glee" i "Skandal" bez zmian.

6. "Baby Daddy" z zamówieniem na 3. sezon. Stacja ABC Family już zamówiła 3. sezon komedii "Baby Daddy". Serial wraca 29 maja z 2. sezonem. Nadal niestety nie wiadomo, czy będzie 2. sezon "Bunheads".

7. Zdjęcia z kolejnego odcinka "The Americans". Tutaj zobaczycie zdjęcia z odcinka "Safe House" (1x09).

8. Pilot "Graceland" na zdjęciach. Tutaj możecie obejrzeć kilka zdjęć z pilota "Graceland" stacji USA.

9. Zdjęcia z kolejnego odcinka "Justified". Finał tuż, tuż, zobaczcie więc zdjęcia z odcinka "Peace of Mind" (4x12).

10. Nowe odcinki "Doktora Who" w Polsce dzień po Wielkiej Brytanii. 31 marca o godz. 18:00 będziecie mogli obejrzeć nowy odcinek "Doktora Who" w BBC Entertaiment.