Parodia "Star Treka" oburzyła Shatnera [wideo]

William Shatner w trakcie swojej długiej kariery nigdy nie bał się mówić, co myśli. Dlatego jego najnowsza wypowiedź - o parodii "Star Treka" przygotowanej przez amerykański urząd skarbowy - nie jest zaskakująca. Co tak bardzo zirytowało kapitana Kirka?

IRS (Internal Revenue Service) to agenda rządu federalnego zajmująca się ściąganiem podatków w USA. Zatrudnia ponad 100 tysięcy ludzi i nie kojarzy się podatnikom z niczym przyjemnym. Ale ostatnio o IRS głośno nie za sprawą podatków, tylko wydatków. A konkretniej 60 000 dolarów, które IRS wydał w 2010 na parodię "Star Trek: The Original Series". Kilkuminutowy klip powstał na potrzeby jednej z konferencji IRS. Miał być nietypowym wprowadzeniem w jej tematykę. IRS w ramach tej kwoty zamówił także krótki klip oparty o sitcom "Wyspa Gilligana". To jednak kilkuminutowa parodia Treka wywołała skandal.

Klip pojawił się w sieci kilka dni temu. I bardzo zirytował nie tylko polityków, ale także samego kapitana Kirka. Na Twitterze Shatner napisał, co sądzi o tym pomyśle amerykańskiego fiskusa.

Dla Shatnera ta parodia to całkowite marnotrawstwo pieniędzy podatnika. Trudno się dziwić - za kilkadziesiąt tysięcy dolarów IRS nie stworzył nawet dobrej technicznie produkcji. Fani Treka od lat kręcą fanfilmy, które są na znacznie wyższym poziomie. Oto jeden z nich - "Star Trek Phase II".

http://youtu.be/tImlBjkZBi8

REKLAMA