10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Rekordy "Gry o tron" i "The Walking Dead". Gwiazda "Glee" na odwyku. Zdjęcia do 8. sezonu "How I Met Your Mother" zakończone. Dwóch Doktorów Who spotkało się na planie. Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. Rekordowa oglądalność premiery 3. sezonu "Gry o tron". 4,4 mln Amerykanów obejrzało premierę 3. sezonu "Gry o tron". To wzrost o 13% w porównaniu z premierą 2. sezonu rok temu i wzrost o 4% w porównaniu z finałem 2. sezonu.

2. Finał "The Walking Dead" też rekordowy. 12,4 mln widzów, w tym 8,1 mln w wieku 18-49 lat, zobaczyło finał 3. sezonu "The Walking Dead".

3. HBO mówi, że piractwo to komplement. "Pewnie nie powinienem tak mówić, ale to swego rodzaju komplement" - powiedział na łamach EW Michael Lombardo z HBO na temat popularności "Gry o tron" na torrentach. Jak mówi, piractwo nie wpływa źle np. na sprzedaż DVD. Warto tutaj wspomnieć, że HBO coraz więcej zarabia na gadżetach związanych z serialem - o czym będę dziś pisać na Gadżetomanii.

4. Cory Monteith z "Glee" na odwyku. Cory Monteith idzie na odwyk z powodu uzależnienia od pewnych substancji. Dlatego w dwóch ostatnich odcinkach 4. sezonu Finn się nie pojawi.

5. Dwóch Doktorów Who naraz. David Tennant i Matt Smith, czyli Dziesiąty i Jedenasty Doktor, spotkali się podczas czytania scenariusza odcinka jubileuszowego. 1,5-godzinny odcinek zostanie pokazany w listopadzie, a oto zdjęcie obu panów. I jeszcze jeden dobry news: David Tennant i Billie Piper spotkają się na planie rocznicowego odcinka.

6. Kilka zdjęć z finału "Justified". Przed nami finał 4. sezonu "Justified", czyli odcinek "Ghosts". Tutaj zobaczycie zdjęcia. Możliwe spoilery.

7. Zdjęcia z pilota "Defiance". Tutaj znajdziecie mnóstwo zdjęć z pilota nowego serialu science fiction "Defiance".

8. Zdjęcia do 8. sezonu "How I Met Your Mother" zakończone. Przed świętami zakończyły się zdjęcia do tego sezonu "HIMYM". Tutaj znajdziecie tweety na ten temat.

9. Słaba oglądalność wszystkiego w stacjach ogólnodostępnych. W piątek fatalnie wypadł powrót "Happy Endings" (2,97 mln/0,9 i 2,29 mln/0,7), ale w zasadzie wszystkie seriale miały słabą oglądalność. Dna sięgnęła oglądalność "Cultu" - 0,54 mln/0,1. W niedzielę z kolei seriale przegrały z koszykówką.

10. Problemy z pilotem "Girlfriend in Coma". Po tym jak Christina Ricci opuściła obsadę "Girlfriend in Coma", tworzonego przez NBC serialu komediowego o kobiecie, która budzi się po latach śpiączki i odkrywa, że ma 17-letnią córkę, pojawił się problem ze znalezieniem jej następczyni. Obecnie poszukiwania przerwano, ale ponieważ scenariusz pilota podobał się szefom NBC, prawdopodobnie serial jeszcze powróci.

REKLAMA