Wasze hity i kity tygodnia. Które seriale wygrały?

1 2

HITY TYGODNIA

"Castle" (Fot. ABC)

"Castle" (Fot. ABC)

Najwięcej głosów na hit zebrał 100. odcinek "Castle". Za nim "Bates Motel", "Chirurdzy" i finał 4. sezonu "Justified".

1. "Castle" (5x19 - "The Lives of Others")

Ania: Za świetny setny odcinek, za minę Ricka kiedy wszedł do mieszkania, a Beckett wraz ze wszystkimi krzyknęła "Happy Birthday". Osobiście pomyślałam przez sekundę, że zaraz ich tam wszystkich zwymyśla. Ale nie, Rick ucieszył się jak małe dziecko, bardzo przyjemnie się to oglądało. Oczywiście zagadka prowadzona w między czasie również świetna. I kapitan Gates! Oby tak dalej!

2. "Bates Motel" (1x03 - "What's Wrong With Norman")

dako: Klimat i aura miasteczka są rewelacyjne. Znakomicie się ogląda niezwykłe relacje matki nie z synem, a z synami, jakże zresztą różne. Alter ego Normana zaczyna się nam objawiać i może niedługo dojść do głosu. I jak pokazała "zawartość" piwnicy Shelby'ego, nie tylko Batesowie mają "trupy" w szafach... Ale i tak Vera Farmiga kradnie wszystkie sceny, w których się pojawia.

3. "Chirurdzy" (9x20 - "She's Killing Me")

Anonim: Shonda pokazuje pazurki. Meredith i jej wariactwa odnośnie Alzheimera, Owen i powracająca tęsknota za posiadaniem dzieci, Bailey i kłopoty zawodowe, poważne kłopoty - robi się coraz ciekawiej. W końcu będziemy mieli finał sezonu, bez uśmiercania połowy głównych bohaterów, a i tak wstrząśnie wszystkimi.

"Justified" (4x13 - "Ghosts")

Ghostiet: Mistrzowski odcinek, mistrzowski finał i mistrzowskie wodzenie widza za nos - spodziewałem się, że konfrontacja ze zbirami w domu Winony zajmie większość odcinka, a to raptem dwie mocne sceny. Prawdziwą osią finału była świadoma i bardzo mroczna decyzja Raylana, by wziąć udział w morderstwie. Bo tak to trzeba nazwać. Hit za świetne dialogi, pozamykanie wątków i za to, że scenarzyści mieli odwagę pchnąć Raylana Givensa w nowy dół. Hit za cały sezon, a zwłaszcza za pokazanie, że wątki takie jak polowanie na Drew nie muszą ciągnąć się przez trzy odcinki.

"Hannibal" (1x01 - "Apéritif")

d.: Wow. Pierwszy raz od dawna widzę pozycję tak typową dla stacji kablowej w sieci ogólnodostępnej. Właściwie podobało mi się wszystko - że to nie typowy procedural, zdjęcia (minus sekwencje wczuwania się w mordercę), to, że główną postacią jest właśnie Will Graham, który został świetnie zagrany przez Dancy'ego, to, że na razie nie przeszarżowali z Lecterem, to, że Mikkelsen nie stara się kopiować wersji filmowej swojego bohatera, to, że obie postacie świetnie się uzupełniają i co najważniejsze, że w pilocie scenarzyści tak ładnie zwodzili widza - przez większość odcinka dane mi (nam?) było myśleć, że pilot dotyczy zbrodni popełnianych przez Lectera, a tu niespodzianka - popełnił tylko jedno, "naprowadzające" morderstwo. Jeżeli serial nie wypali w NBC, a będzie dobry, to oby przejęła go jakaś kablówka (jak to było z Southland).

"Gra o tron" (3x01 - "Valar Dohaeris")

minnie: Ogólnie nie było zbyt emocjonująco (spodziewałam się czegoś dużo lepszego), ale za to było kilka znaczących i/lub wciągających momentów. Poza tym przedstawia to dużo lepszy obraz niż 2. sezon. Podobały mi się wszystkie sceny z udziałem karła i te z udziałem Daenerys. Mam nadzieję, że zdobędzie tę armię. Czekam na następny odcinek.

"Broadchurch" (1x05)

Winny: Genialny odcinek, genialny! I nic więcej nie napiszę, bo jestem mało elokwentny. Mistrzostwo. Kiedy łza mi leci podczas oglądania serialu (!) to wiedz, że coś się dzieje.

"Orphan Black" (1x01 - "Natural Selection")

smile: Jeżeli tak mają wyglądać wszystkie kanadyjskie produkcje, to poproszę o więcej. Dobrze napisane postacie i odpowiednio dobrani aktorzy, zarysowanie głównego wątku, który zdążył zainteresować, i szczypta czarnego humoru. W tym odcinku wszystko ze sobą współgrało, pozostaje mieć nadzieję, że tak zostanie do końca.

"Top of the Lake" (1x04)

Biały kruk: Totalnie zauroczył mnie ten serial, chyba najbardziej emocjonalny odcinek. Znamy już przeszłość detektyw Griffin, a przynajmniej jej część. Jestem ciekawa, co do dodania ma Johnno w związku z tamtą nocą.

1 2