"Bananowy doktor" i "Siostra Jackie" w Universal Channel

"Siostra Jackie" (Fot. materiały prasowe)

"Siostra Jackie" (Fot. materiały prasowe)

Na początku września na kanale Universal Channel ruszają nowe sezony dwóch oryginalnych seriali o służbie zdrowia – "Bananowego doktora" ("Royal Pains") i "Siostry Jackie" ("Nurse Jackie").

Już w czwartek 1 września o godz. 22.00 widzowie Universal Channel zobaczą pierwszy odcinek 2. sezonu "Bananowego doktora". W poniedziałek 5 września o północy rusza z kolei 2. sezon "Siostry Jackie".

"Bananowy doktor" (w oryginale "Royal Pains") to popularny amerykański serial komediowy. Głównym bohaterem jest lekarz Hank Lawson (Mark Feuerstein), który zostaje niesłusznie oskarżony o spowodowanie śmierci jednego z wpływowych dobroczyńców szpitala i wyrzucony z nowojorskiego szpitala. Jego życie traci sens, rzuca go narzeczona i wszystko wydaje się zmierzać w kierunku katastrofy.

Z marazmu ratuje go młodszy brat Evan (Paulo Costanzo), który zabiera go do Hamptons, kurortu dla amerykańskich bogaczy. Hank przypadkiem ratuje życie jednej z imprezowiczek... i tak zaczyna się jego nowa kariera – lekarza na telefon.

"Siostra Jackie" jest czarną komedią o uzależnionej od silnych leków przeciwbólowych pielęgniarce, która ciągle miota się między problemami życia prywatnego a ciężką pracą w szpitalu. Serial wzbudza spore kontrowersje i jeszcze większe zainteresowanie telewidzów. W głównej roli występuje znakomita Edie Falco, znana polskim widzom m.in. z "Rodziny Soprano".