10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Glee" z zamówieniem na dwa kolejne sezony. Sezon "Hannibala" obcięty o jeden, podobno zbyt brutalny odcinek. "Grimm" przeniesiony na wtorki. Piloty Amazonu już dostępne. Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. "Glee" z zamówieniem na dwa sezony. FOX sprawił niespodziankę i zamówił nie jeden, a dwa sezony "Glee" (piąty i szósty).

2. NBC wyrzuca z ramówki szczególnie brutalny odcinek "Hannibala". Odcinek "Hannibala", który planowano wyemitować w przyszłym tygodniu, traktuje o dzieciach mordujących inne dzieci, dlatego NBC po konsultacji z Bryanem Fullerem zdecydowało się go wycofać. Widzowie obejrzą od razu odcinek piąty, "Sorbet". W odcinku czwartym nie ma wiele wątku głównego, stąd też jako widzowie nie odczujemy straty. Co ciekawe, odcinek nie zostanie wyemitowany w późniejszym terminie. NBC poinformowało, że "Hannibal" zostanie skrócony o jeden odcinek. Finał serialu będzie 20 maja.

3. "Hannibal" ze spadkiem oglądalności. W czwartek oglądalność "Hannibala" spadła do poziomu 3,51 mln/1,4. CBS i ABC emitowały w tym czasie powtórki - i oczywiście "Hannibal" przegrał z powtórką "Person of Interest". Ze wzrostami "Community" (3x13 mln/1,3) i "Parks and Recreation" (3,35 mln/1,7 i 3,34 mln/1,7). Spadek zaliczyły "Pamiętniki wampirów" (2,14 mln/1,0).

4. Będzie spin-off "Dextera"? David Nevins ze stacji Showtime wypowiedział się na temat końca "Dextera" i jego potencjalnego spin-offa. Jak powiedział, spin-off jest jak najbardziej możliwy. Ale na razie nie ma planów, by którykolwiek z odcinków 8. sezonu "Dextera" był wstępem do nowego serialu.

5. "Grimm" przeniesiony na wtorki. "Grimm" radzi sobie naprawdę dobrze w piątkowej ramówce, ale NBC uznało, że to nie wystarczy. Od 30 kwietnia serial będzie emitowany we wtorki o godz. 22:00, po "The Voice". Czy teraz jego oglądalność zacznie bić prawdziwe rekordy?

6. Zdjęcia z kolejnego odcinka "Mad Men". Tutaj zobaczycie kilka zdjęć z odcinka "To Have and to Hold" (6x04).

7. Plakat promujący "The Goodwin Games". Plakat pojawił się w TVLine, serial rusza 20 maja.

8. Piloty Amazonu już dostępne. Amerykańskie serwisy informują, że na Amazonie pojawiły się już wszystkie zamówione piloty - razem 14. Oglądać je można tutaj (dostępne w USA i Wielkiej Brytanii). Najciekawszą propozycją wydaje mi się komedia "Alpha House" o amerykańskich senatorach - a to dlatego, że grają w niej John Goodman i Bill Murray. Jest też oczywiście "Zombieland".

9. Finał "Kości" na zdjęciach. Tutaj obejrzycie zdjęcia z odcinka "The Secret in the Siege" (8x24) - finału 8. sezonu "Kości".

10. Zdjęcia z finału "Touch". Tutaj zobaczycie zdjęcia z finału 2. sezonu "Touch", który pewnie będzie też finałem serialu (2x13 - "Leviathan").

REKLAMA