Hity tygodnia: "Top of the Lake", "Southland", "Suburgatory", "Parks and Recreation"

1 2 3 4 5 6 7 8

"Suburgatory" (2x21-22 "Apocalypse Meow" i "Stray Dogs")


Nikodem Pankowiak: W finale 2. sezonu "Suburgatory" było właściwie wszystko - rozstania, kłótnia, niespodziewane powroty, wyrafinowana zemsta... To, czego było najmniej, to powody do śmiechu, jednak wciąż pozostaje to zakończenie niemal doskonałe. Świetnie wypadła scena walki pomiędzy Tessą i Dalią, dziewczyny pokazały prawdziwe pazury. W końcu po co próbować jakiejś wyrafinowanej zemsty, gdy można kogoś po prostu pobić? Wielkie brawa dla Jeremy'ego Sisto, facet wypadł rewelacyjnie, zwłaszcza w scenie rozstania z Dallas.

Nagle, nawet nie wiadomo kiedy, ta nieco bajkowa komedia zamieniła się w prawdziwy dramat. Niemal wszyscy bohaterowie są teraz samotni i zagubieni, jak to często bywa w prawdziwym życiu. Jak się okazuje, nawet do Chatswin może zawitać fala nieszczęść. Oby odpłynęła w kolejnym sezonie.

Marta Wawrzyn: "Suburgatory" to nierówny serial, a 2. sezon, mam wrażenie, był jeszcze bardziej nierówny niż pierwszy. Ale ten finał to czysta perfekcja! Nie zabrakło ani absurdów (moje ulubione to dentystyczna zemsta Noah i miauczące "Eye of the Tiger". Ale bal czystości Sheili też dał radę), ani prawdziwych emocji, ani momentów bolesnej szczerości. W zasadzie wszyscy bohaterowie są porozbijani, choć też na swój sposób bogatsi w doświadczenia i mądrzejsi.

Dalia i George, Tessa i jej matka, seks na podłodze szkolnej łazienki, pies przybłęda - to wszystko różne odcienie tego samego. Okropnej samotności, która sprawia, że kurczowo czepiamy się czegoś, co niekoniecznie ma sens. I ta powracająca piosenka o całkiem miłym koszmarze, tym razem w wykonaniu George'a. "Suburgatory" jest serialem zdecydowanie lepszym i mądrzejszym od 90% telewizyjnych komedii. Ciągle tylko mi brakuje jakiejś wisienki na torcie, czegoś naprawdę ekstra. Jednak nie w tym finale, ten finał to hit bez żadnych "ale".

1 2 3 4 5 6 7 8
REKLAMA