9 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Parks and Recreation" (Fot. NBC)

"Parks and Recreation" (Fot. NBC)

CW zamawia kolejne sezony "Nikity" i "The Carrie Diaries", a także cztery nowości. NBC zamawia 6. sezon "Parks and Recreation" oraz pięć nowości, kasuje kilka komedii. FOX kasuje "Touch" i myśli o przywróceniu do życia "24 godzin". Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. CW zamawia kolejne sezony "Nikity" i "The Carrie Diaries". To spore zaskoczenie - nie tylko "Nikita" dostanie kolejny sezon, ale też "The Carrie Diaries"! Na razie nie ma oficjalnych informacji dotyczących długości sezonów obu seriali, ale prawdopodobnie oba będą krótkie.

2. CW zamawia też nowości. Cztery nowości na sezon 2013/2014 zamówiła stacja CW. Nie ma wśród nich "The Selection" - Deadline pisze, że z tego projektu ostatecznie zrezygnowano. A oto zamówienia stacji (do których jeszcze należy dodać "The Originals", spin-off "Pamiętników wampirów"):
- "The 100" - serial science fiction Jasona Rothenberga. 97 lat po nuklearnej wojnie, która zniszczyła ludzką cywilizację, statek kosmiczny z ocalonymi ludźmi na pokładzie wysyła 100 młodych przestępców na Ziemię. Mają rozpocząć na nowo jej kolonizację. W obsadzie znajdują się: Eliza Taylor, Isaiah Washington, Henry Ian Cusick, Marie Avgeropoulos, Paige Turco, Kelly Hu, Christopher Larkin, Thomas McDonell;
- "Star-Crossed" (wcześniej: "Oxygen") - historia romansu pomiędzy ziemską dziewczyną a przybyszem z kosmosu, który wraz z ósemką podobnych do niego kolegów integruje się z ludźmi w szkole średniej na przedmieściach. W głównych rolach Aimee Teegarden, Matt Lanter ("90210"), Malese Jow, Titus Mankin Jr., Grey Damon, Natalie Hall, Chelsea Gilligan, Greg Finley, Maggie Elizabeth Jones. Wśród twórców znajduje się m.in. Josh Appelbaum;
- "Reign" - "nieopowiedziana historia" nastoletniej Marii Stuart, królowej Szkotów, która przybywa do Francji, by uczyć się życia i intryg dworskich. W obsadzie m.in.: Adelaide Kane, Toby Regbo, Torrance Combs, Celina Sinden, Jenessa Grant, Megan Follows, Caitlin Stasey, Anna Popplewell, Rossif Sutherland;
- "The Tomorrow People" - dramat oparty na kultowym brytyjskim serialu Rogera Price'a, który opowiada o grupie młodych ludzi z supermocami, walczących ze złem. W obsadzie znajdują się: Robbie Amell, Madeleine Mantock, Peyton List, Luke Mitchell, Mark Pellegrino, Aaron Yoo. Twórcami są m.in. Greg Berlanti ("Arrow") i Julie Plec ("The Vampire Diaries").

3. "Touch" skasowany, ale za to mogą wrócić "24 godziny". Po dwóch sezonach FOX skasował "Touch". Jest jednak możliwe, że Kiefer Sutherland powróci jako Jack Bauer w "24 godzinach". Twórca serialu, Howard Gordon, który teraz robi "Homeland", ma już pomysł na nowy sezon - tak, nie mówimy tu o filmie, a o serialu! Mówi się o "limitowanej formie" - co może oznaczać krótszy sezon. Na razie to nie jest informacja oficjalna.

4. NBC robi porządek w komediach. Stacja NBC zamówiła 6. sezon "Parks and Recreation" (yay!). Będzie to pełny sezon, ale krążą plotki, że może już być ostatni. Ponoć Michael Schur chce poświęcić się nowej komedii, którą zamówił FOX - "Brooklyn Nine-Nine". A poza tym w NBC zrobiono wielkie porządki - skasowano "Whitney", "Guys with Kids", "Up All Night" i "1600 Penn". Nie wiadomo na razie, co z "Community", "The New Normal" i "Go On".

5. I jeszcze nowości NBC. Stacja NBC też zamówiła mnóstwo nowości. Do zamówionego wcześniej dramatu "Dracula" i komedii Michaela J. Foxa dołączyły trzy komedie i dwa dramaty:
- "Believe" - serial science fiction Alfreda Cuaróna i J.J. Abramsa, opowiadający o obdarzonej specjalną mocą dziewczyną i byłym skazańcu, który zrobi wszystko, by ją chronić. W obsadzie znajdują się: Kyle MacLachlan, Johnny Sequoyah, Jake McLaughlin, Delroy Lindo, Jamie Chung, Sienna Guillory, Arian Moayed;
- "Crisis" - znany też jako "serial z "Gillian Anderson". Thriller o agencie Secret Service, który znajduje się w centrum wielkiego spisku, kiedy autobus z dziećmi waszyngtońskiej elity zostaje porwany. Oprócz Gillian Anderson w obsadzie znajdują się: Dermot Mulroney Rachael Taylor, Michael Beach, James Lafferty, Lance Gross, Halston Sage, Max Martini, Max Schneider, Joshua Erenberg;
- "About a Boy" - komedia "Był sobie chłopiec", oparta na książce Hornby'ego i filmie z Hugh Grantem. Serial opowiadać będzie o relacji między facetem do tej pory zachowującym się jak dzieciak i małym chłopcem, który zamieszkuje w sąsiedztwie wraz z dziwną matką. Twórcą serialu jest Jason Katims ("Parenthood"), a w obsadzie znajdują się: David Walton, Minnie Driver, Anjelah N. Johnson, Benjamin Stockham, Leslie Bibb, Al Madrigal;
- "Sean Saves the World" - komedia, w której główną rolę gra znany z "Will & Grace" Sean Hayes. Główny bohater musi sobie radzić z nastoletnią córką i wybuchowym szefem. W obsadzie znajdują się: Linda Lavin, Echo Kellum, Thomas Lennon, Lindsay Sloane;
- "Family Guide" - komedia DJ Nasha i Jasona Batemana, luźno inspirowana życiem Nasha. Historia chłopaka, który uwielbia swojego ojca i obserwuje, jak jego matka przeżywa drugą młodość, po tym jak rodzice się rozwiedli. W rolach głównych Parker Posey, J.K. Simmons, Eli Baker, Ava Deluca-Verley.
Tutaj znajdziecie pierwsze zdjęcia wszystkich nowych seriali NBC (na zdjęciu poniżej "About a Boy"). To jeszcze nie koniec zamówień tej stacji. Na razie nie ma zamówienia dla "Blacklist", ale możliwe, że usłyszymy o nim dzisiaj.

6. Spodziewajcie się zamówienia dla "S.H.I.E.L.D.". To jeszcze nie jest oficjalne, ale EW donosi, że lada chwila powinniśmy spodziewać się zamówienia dla "S.H.I.E.L.D.". Czy też "Agents of S.H.I.E.L.D.".

7. CBS zamawia 9. sezon "Criminal Minds". Negocjacje z obsadą zakończone, CBS zamawia 9. sezon "Criminal Minds". Aktorzy podpisali dwuletnie umowy, więc pewnie będzie też kolejny sezon.

8. Zdjęcia z kolejnych odcinków "Hannibala". Tutaj znajdziecie zdjęcia z odcinka "Trou Normand" (1x09), a tutaj - "Buffet Froid" (1x10).

9. "Homeland" awansuje dwójkę aktorów. F. Murray Abraham i Sarita Choudhury (czyli Dar Adal i Mira, żona Saula) zostali awansowani do stałej obsady "Homeland" na 3. sezon.

REKLAMA