7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

ABC chce emitować cztery swoje seriale w nieco innym systemie, prawie kablówkowym. HBO zamawia serial o gejach z Jonathanem Groffem. "Happy Endings" i "Body of Proof" mają szansę przetrwać. Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. ABC chce emitować cztery swoje seriale w innym systemie. Stacja ABC nie rezygnuje z długich sezonów, ale w przypadku niektórych seriali chce wprowadzić podział sezonu na dwie części. Pierwsza część, składająca się z 8-12 odcinków, będzie emitowana od września do świąt, a druga wiosną, po kilkumiesięcznej przerwie. Zmiany czekają "Revenge", "Scandal", "Grey's Anatomy" i "Once Upon a Time".

2. HBO zamawia serial o gejach z Jonathanem Groffem. HBO zamówiło 8-odcinkowy sezon serialu, którego scenariusz napisał Michael Lannan. Bohaterami będą geje z San Francisco, którzy cieszą się tym, co życie ma do zaoferowania. W głównej roli znany z "Glee" Jonathan Groff.

3. "Grimm" na zdjęciach promocyjnych. Tutaj znajdziecie zdjęcia z odcinka "Goodnight, Sweet Grimm" (2x22), czyli finału 2. sezonu "Grimm".

4. Będzie serialowa wersja "Od zmierzchu do świtu". Robert Rodriguez tworzy własną kablówkę, a jej pierwszym zamówieniem jest serial "From Dusk Till Dawn", oparty na filmie.

5. Projekty, których nie zobaczymy. EW zastanawia się, czemu nie zamówiono takich seriali, jak "Gothica", "Beverly Hills Cop" czy "Delirium".

6. Co dalej z "Happy Endings" i "Body of Proof"? Szef ABC wyjaśnił, że uwielbia "Happy Endings", ale serial trafiał do zbyt wąskiego grona, by opłacało się go dalej utrzymywać w ramówce. Jego zdaniem "Mixology" czy "Super Fun Night" mają szansę na więcej widzów. Tymczasem "Happy Endings" wciąż ma szansę znaleźć się w USA Network. Z kolei TNT, USA i WGN America myślą o kupieniu "Body of Proof".

7. "How I Met Your Mother" i "Castle" z wysoką oglądalnością. Oglądalność "HIMYM" znacząco wzrosła w finale 8. sezonu - do poziomu 8,37 mln/3,4. Świetną oglądalność miało też "Castle" (11,26 mln/2,2). Z kolejnym spadkiem "Revolution" (5,72 mln/1,9).

REKLAMA