Wasze hity i kity tygodnia. Które seriale wygrały?

1 2

HITY TYGODNIA

Waszym hitem tygodnia został finał 9. sezonu "Chirurgów". Bardzo dużo głosów oddano też na "Grę o tron" i "Pamiętniki wampirów". Jednocześnie "Pamiętniki" zebrały kilkanaście głosów na kit tygodnia.

1. "Chirurdzy" (9x24 - "Perfect Storm")

Alka: Finał w starym dobrym stylu pierwszych sezonów. Oczywiście standardowo spora dawka dramatów itp., ale niewątpliwie po raz pierwszy od bardzo dawna odcinek od samego początku do końca trzymał w napięciu. Duże plusy to wątek Bailey i Webbera (szkoda, że wszystko wskazuje, że już go nie zobaczymy w następnym sezonie) oraz Torres i Robins (wreszcie ich relacja dotarła do punktu kulminacyjnego).

"Gra o tron" (3x07 - "The Bear and the Maiden Fair")

Meg: Przede wszystkim za sceny z Daenerys oraz sceny Jaime - Brienne. Doskonale widać, jak wspólna podróż i trudne przeżycia zmieniły nie tylko ich oboje, ale także stosunek jednego względem drugiego. Na początku nie tylko się nie lubili, ale nawet nie darzyli szacunkiem. Teraz widać wzajemny szacunek. Oboje lepiej rozumieją motywy działań tej drugiej osoby i nawet zaczęli sobie ufać.

Końcówka odcinka jest chyba jego najlepszą częścią. Jaime mógłby spokojnie pojechać do Królewskiej Przystani, a jednak decyduje się wrócić, wiedząc, że Brienne grozi niebezpieczeństwo. Absolutnie cudowna scena walki z niedźwiedziem.

"Pamiętniki wampirów" (4x23 - "Graduation")

Żaneta: Jak dla mnie największy hit tego tygodnia. Nie sądziłam, że zwykły serial potrafi wycisnąć ze mnie tyle łez. Na początku byłam sceptycznie nastawiona do pomysłu z "otworzeniem" zaświatów, ale po obejrzeniu finałowego odcinka stwierdzam, że była to genialna myśl. Powrót wszystkich uwielbianych postaci, które mieliśmy okazję oglądać przez 3 sezony wywołał ogromną falę emocji. Oprócz tego finałowy odcinek zaprezentował kilka niespodzianek - jak na przykład prawdziwą twarz Silasa, co sądzę, że było największym zaskoczeniem; śmierć Bonnie, powrót Jeremy'ego. No i zakończenie pozostawiło taki niedosyt, że oczekiwanie aż do października będzie udręką.

"Arrow" (1x23 - "Sacrifice")

Jess: Pomimo patosu wylewającego się ekranu wodospadem, odcinek był naprawdę dobry. Wreszcie Oliver mógł pokazać jakieś inne emocje i wydaje mi się, że aktor spisał się wyjątkowo dobrze.

"How I Met Your Mother" (8x24 - "Something New")

minnie: Fnał na bardzo wysokim poziomie, zapowiadający całkiem niezły sezon. W końcu zobaczyliśmy Matkę, jesteśmy o krok bliżej ślubu Robin i Barneya, o krok bliżej do wyjazdu Teda, Lily i Marshalla. Było trochę śmiechu, było trochę smutku.

"Orphan Black" (1x07 - "Parts Developed in an Unusual Manner")

Martittas: Ten serial wciągnął mnie po sam czubek głowy! Niezmiernie cieszy mnie zamówienie na drugi sezon!!!

"Supernatural" (8x23 - "Sacrifice")

Kasia_Katarzyna: Za upadające anioły, za Crowleya i za scenę z kupidynem.

1 2
REKLAMA