Hity tygodnia: "Gra o tron", "Doktor Who", "Rookie Blue", "Rectify", "Hannibal"

1 2 3 4 5

"Gra o tron" (3x08 - "Second Sons")


Michał Kolanko: Tyrion Lannister jest dla wielu ulubioną postacią w całym serial, głównie ze względu na bardzo cięty język. Jego rozmowy (a "Gra o tron" często opiera się tylko na rozmowach) z przyjaciółmi i wrogami zwykle są kluczowymi i najlepszymi momentami odcinków. Jednak od pewnego czasu bohater zaczyna budzić nie tylko wesołość, ale i litość. Jego konflikt z ojcem to jeden z ważniejszych wątków trzeciego sezonu. A ślub i wesele Tyriona i Sansy w tym odcinku to jedna z najlepszych scen w całym serialu. Niewiele jest w telewizji tak ponurych ślubów.

Ten odcinek jest dużo bardziej skoncentrowany na kilku wątkach niż wcześniejsze, co powoduje, że dużo lepiej się go ogląda. Nie jest to tylko zlepek kilkunastu odrębnych scen, co niestety zdarzało się już w tym sezonie. A na koniec dostajemy wizualną ucztę w postaci starcia Sama z Innym.

Marta Wawrzyn: "Gra o tron" w tym sezonie jest niesamowita, pełna świetnych dialogów i szalonych emocji. Prawdę mówiąc, nigdy wcześniej bohaterowie serialu nie wydawali mi się tak ludzcy jak teraz. Tyrion rzeczywiście wymiatał ("Jestem bogiem cycków i wina"!), dziwne momenty w trakcie wesela trudno zliczyć, ale ciekawie działo się też na drugim planie. Zwłaszcza podobała mi się krótka rozmowa Cersei z Margaery oraz Daario Naharis, który złożył u stóp Daenerys niecodzienny prezent.

Nie czytałam książek Martina, ale dotychczasowa historia "Gry o tron" uczy, że 9. odcinek serii to zazwyczaj odcinek najlepszy. Czekam więc na niego z niecierpliwością.

1 2 3 4 5
REKLAMA