"Continuum": Wybierz, którą stronę popierasz

"Continuum" (Fot. Showcase)

"Continuum" (Fot. Showcase)

Fani "Continuum" mają wpływ na finał 2. sezonu. Wystarczy, że wybiorą swoją stronę.

Serial Simona Barry'ego potrafi zaskakiwać. Kolejne odcinki są coraz lepsze, a dzięki temu, jak prowadzona jest akcja, widz ma dylemat, czy kibicować Kierze (Rachel Nichols) czy Liber8. Z jednej strony, sposoby działania Liber8 są, delikatnie mówiąc, moralnie naganne, ale z drugiej - Liber8 uderza w to, co denerwuje wielu z nas.

Okazuje się, że możemy opowiedzieć się po którejś ze stron. Nie musimy tylko biernie oglądać, ale mamy możliwość wpłynięcia na finał 2. sezonu "Continuum". Każdy widz serialu może na Twitterze czy Facebooku wspomóc swoją stronę. Wystarczy, że wybierze i wpisze w swój post czy tweetnięcie - #Liber8Now albo #1FutureOurWay. Wszystkie statusy są zliczane, a wynik można znaleźć na stronie serialu

Możliwość wpływania na zakończenie sezonu serialu poprzez media społecznościowe jest logiczną konsekwencją tego, jak rozwija się "Continuum". Od początku Simon Barry "mieszał" rzeczywistość serialu z naszą. Konto Liber8 na Twitterze pojawiło się już w 1. sezonie i szybko zyskało popularność. Fani serialu mogli się dzięki temu bardziej zaangażować i obecna możliwość wyboru wydaje się być naturalna.

Można mieć lekkie obawy, czy nie wpłynie to na poziom serialu, ale z drugiej strony, możliwość wyboru jest precyzyjnie określona. Do tego akcja "Continuum" rozwija się w taki sposób, że oba możliwe zakończenia powinny dać fanom sporo satysfakcji.