8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Doktor Who" (Fot. BBC)

"Doktor Who" (Fot. BBC)

Matt Smith opuszcza "Doktora Who", a jego następczynią może być kobieta. Dan Harmon w 5. sezonie wraca do "Community". "Body of Proof" i "Happy Endings" bez większych szans na kontynuację. A oprócz tego "Hannibal", "Under the Dome", "Necessary Roughness".

1. Matt Smith odchodzi z "Doktora Who". Odejście Matta Smitha z "Doktora Who" to niewątpliwie najważniejszy i najsmutniejszy news minionego weekendu. Aktor opuszcza serial po ponad trzech latach. Ostatnim odcinkiem, w którym go zobaczymy, będzie świąteczny odcinek specjalny. Jenna-Louise Coleman pozostanie w serialu jako Clara i będzie kontynuować podróż z nowym Doktorem. Spekuluje się, że będzie on kobietą, mówi się też, że może być czarnoskóry.

2. Dan Harmon wraca do "Community". I drugi news weekendowy, tym razem bardzo dobry: Dan Harmon ogłosił na Twitterze, że wraca do "Community" i że podziękowania należą się Joelowi McHale. Oficjalna informacja o tym powrocie powinna pojawić się w przyszłym tygodniu.

3. Nie będzie kontynuacji "Body of Proof" ani "Happy Endings". USA Network ostatecznie nie przejęło "Happy Endings" ze względu na to, że serial oglądało bardzo mało widzów w 3. sezonie. Komedię skasowaną przez ABC może jeszcze przejąć Netflix albo Amazon - ale szanse na to nie są zbyt duże. Żadna kablówka nie chce też kontynuować "Body of Proof". Prowadzący produkcję serialu Evan Katz dołączy do ekipy "24: Live Another Day".

4. Starz zamawia "Outlander". Stacja Starz zamówiła 16-odcinkowy sezon serialu "Outlander" Rona Moore'a ("Battlestar Galactica"), oparty na książkach fantasy Diany Gabaldon. Główną bohaterką serialu będzie Claire, pielęgniarka opiekująca się rannymi podczas II wojny światowej, która przenosi się do 1743 roku i poślubia szkockiego wojownika. Jednocześnie ma męża w drugim, współczesnym świecie. Zdjęcia rozpoczną się w październiku w Szkocji.

5. Obsada "Raya Donovana" na zdjęciu promocyjnym. Serial stacji Showtime o facecie, który potrafi rozwiązać każdy problem, startuje 30 czerwca.

6. Zdjęcia z kolejnych odcinków "Hannibala". Tutaj znajdziecie zdjęcia z odcinka "Releves" (1x12), a tutaj - "Savoureux" (1x13).

7. Powrót "Necessary Roughness" na zdjęciach. Tutaj możecie obejrzeć zdjęcia z odcinka "Ch-Ch-Changes" (3x01). Są też już nowiutkie zdjęcia obsady.

8. Adam Bernstein reżyserem serialowego "Fargo". Adam Bernstein ("Breaking Bad") wyreżyseruje pilot 10-odcinkowego serialu "Fargo" braci Coenów.

9. Plakat promujący "Under the Dome"... z bardzo smutnym psem.