7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Borgias" (Fot. Showtime)

"The Borgias" (Fot. Showtime)

Showtime kasuje "The Borgias" po trzech sezonach. "Continuum" dostaje zamówienie na 3. sezon. Wiadomo już, czy serialowy Jimmy wróci do "Shameless". A oprócz tego "The White Queen", "Sons of Anarchy", "Mad Men", "Breaking Bad".

1. "The Borgias" skasowane. Po trzech sezonach zakończy się "The Borgias", co oznacza, że 16 czerwca zobaczymy nie finał sezonu, a finał serialu. Showtime nie dał nawet pieniędzy na dwugodzinny film, który byłby zakończeniem serialu. Twórca "The Borgias", Neil Jordan, mówi jednak, że będzie próbował zebrać fundusze na niego. Opowiedział też, jakie planował zakończenie: papież leży umierający i nie ma nikogo, kto by chciał wysłuchać jego ostatniej spowiedzi. W końcu znajduje się spowiednik, ale kiedy słucha o grzechach papieża, mówi mu tylko, że już za późno i tak czy owak spłonie w piekle.

2. "Continuum" z 3. sezonem. Kanadyjskie studio produkcyjne Shawmedia ogłosiło, że "Continuum" wróci w 2014 roku. Na razie nie wiemy, ile odcinków będzie miał 3. sezon.

3. Czy Justin Chatwin wróci do "Shameless"? Jeśli oglądaliście finał 3. sezonu "Shameless", to pamiętacie dobrze cliffhanger dotyczący postaci Jimmy'ego. Dziś już wiemy, czy Justin Chatwin wróci do serialu. Jeśli też chcecie wiedzieć, zajrzyjcie tutaj - ale uważajcie, bo to prawdopodobnie jest spoiler.

4. "The White Queen" już 16 czerwca w Wielkiej Brytanii. W USA "The White Queen" startuje 10 sierpnia, a w Wielkiej Brytanii już 16 czerwca w BBC One.

5. Nowe twarze w "Sons of Anarchy". Do obsady "Sons of Anarchy" dołączyli C. Thomas Howell ("Southland") i Steve Howey ("Shameless"). Ten pierwszy zagra agenta ATF, a drugi - członka klubu z północnego Vegas, który staje na drodze SAMCRO.

6. Dowody na to, że Megan z "Mad Men" już nie żyje. Nie, to nie jest żaden spoiler. Serwis Uproxx troszeczkę odleciał i przedstawił teorię, że Megan już nie żyje. Poczytać i podrapać się w głowę warto, ale zbyt poważnie bym tego nie traktowała.

7. Bryan Cranston i Aaron Paul na okładce "EW". Koniec "Breaking Bad" jest bliski - i wygląda na to, że koniec Waltera White'a też. Jak sądzicie?