9 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Pamiętniki wampirów" (Fot. CW)

"Pamiętniki wampirów" (Fot. CW)

Daty jesiennych premier seriali CW. Paul Giamatti w obsadzie "Downton Abbey". Najchętniej ściągane seriale tej wiosny. A oprócz tego "Breaking Bad", "Devious Maids", "Revenge", "The Tomorrow People".

1. Daty jesiennych premier seriali CW. Stacja CW znów zacznie sezon w październiku. W poniedziałek 7 października powrócą "Hart of Dixie" i "Beauty and the Beast". W środę 9 października spodziewajcie się startu nowego sezonu "Arrow" i premiery "The Tomorrow People". W czwartek 10 października wracają "Pamiętniki wampirów" i debiutuje nowość "Reign". Wtorek 15 października będzie należał do "Supernatural" i "The Originals", z kolei w piątek 25 października wróci Carrie Bradshaw w 2. sezonie "The Carrie Diaries". Pozostałe seriale są przeniesione na midseason.

2. W "Breaking Bad" o "Star Treku". Vince Gilligan, który jest fanem "Star Treka", zdradził, że w 5. sezonie będzie scena związana z tym serialem. Pod linkiem znajdziecie odpowiedź na pytanie, jaka dokładnie będzie to scena.

3. Paul Giamatti w "Downton Abbey". W 4. sezonie "Downton Abbey" pojawi się Paul Giamatti ("Bezdroża") w roli brata Cory, który wraz z grającą jej matkę Shirley MacLaine narobi trochę zamieszania w życiu głównych bohaterów.

4. Liv Tyler w pilocie Damona Lindelofa. Liv Tyler dołączyła do obsady "The Leftovers", serialu robionego przez Lindelofa ("Lost") dla HBO. Serial, którego scenariusz powstaje na bazie książki Toma Perrotty, ma opowiadać o życiu po końcu świata i po sądzie ostatecznym. Nie wszyscy jednak się na niego załapali. Jedną z osób pozostających na Ziemi jest grana przez Liv Tyler Meg, która ma wyjść za mąż, ale potrzebuje uciec. W efekcie staje się celem tajemniczej sekty.

5. Debiut "Devious Maids" poniżej oczekiwań. W niedzielny wieczór na antenie Lifetime zadebiutował serial "Devious Maids" Marca Cherry'ego - i nie był to zbyt mocny start. Pilot przyciągnął przed ekrany zaledwie 2 mln widzów.

6. Amazon nie chce być jak Netflix. Profesjonalnie zrobione seriale w internecie po "House of Cards" nikogo już nie dziwią. Ale mimo że Netflix przetarł szlaki, Amazon chce to robić inaczej - i przede wszystkim nie zamierza wypuszczać całych sezonów swoich seriali naraz. Jak w takim razie zamierza je wypuszczać? Tego powinniśmy dowiedzieć się późną jesienią.

7. Emily VanCamp bez makijażu. 27-letnia Emily VanCamp wygląda oszałamiająco w "Revenge", a jak wygląda na co dzień? Całkiem zwyczajnie, co nie znaczy, że źle. Tutaj możecie zobaczyć zdjęcie aktorki z mokrymi włosami, w denimowej koszulce, dżinsach i z plecakiem.

8. Najchętniej ściągane seriale tej wiosny. Na Gadżetomanii piszę o ulubionych serialach piratów. Na liście nie zabrakło zaskoczeń - znalazł się na niej m.in. "Hannibal".

9. Aaron Yoo w sesji "The Tomorrow People". CW prezentuje na Twitterze zdjęcia z sesji zdjęciowych na nowy sezon - dziś mamy dla Was foto z nowego serialu, "The Tomorrow People".