"Pamiętniki wampirów": Spoilery z Comic-Conu

Jak co roku, na Comic-Conie pojawiła się załoga "Pamiętników wampirów". Sprawdźcie, co ciekawego powiedzieli, a także zobaczcie nagrania z panelu.

Na Comic-Con 2013 przybyła silna ekipa "Pamiętników wampirów" w składzie: Paul Wesley, Ian Somerhalder, Nina Dobrev, Kat Graham, Candice Accola, Julie Plec i Caroline Dries. Zaprezentowano 5-minutowe wideo, w którym na końcu widzimy Silasa (Paul Wesley) przemawiającego do tłumu ludzi na placu w Mystic Falls i chwalącego się, jaki jest silny i jak potrafi wpływać na ludzi. Słyszymy też krzyk Bonnie - tylko czy ktokolwiek ją słyszy?

Co jeszcze wydarzyło się podczas panelu? Po pierwsze, Julie Plec przekazała miłą wiadomość dla fanów Deleny: w 5. sezonie ta para wreszcie odnajdzie szczęście. Pytanie tylko, jak długo ono potrwa, skoro po Mystic Falls grasuje Silas. "To Mystic Falls, tu nie możesz być szczęśliwy przez dłuższy okres" - stwierdził Ian Somerhalder.

Ponadto wiemy, że Elena i Caroline tej jesieni będą wybierać się na studia. Jak powiedziała Candice Accola, Caroline bardzo się cieszy na myśl o college'u i zamierza ściągnąć do siebie Tylera, by wreszcie mogli sobie ułożyć życie z dala od Klausa. Ale w college'u pojawią się też inni faceci, niektórzy bardzo atrakcyjni...

Jak będzie sobie radzić Katherine jako człowiek? "To nie będzie dla niej dobre. To, że była wampirem, sprawiało, że mogła dostać, co tylko chciała. Teraz nie ma już tej przewagi, więc będzie zagubiona, słaba i niepewna" - powiedziała Nina Dobrev. Do rangi wielkich problemów będą urastać takie zwyczajne ludzkie słabości, jak przeziębienie. Problemem będzie nawet zdobycie nowych ciuchów - Katherine już nie może nikogo zauroczyć, żeby je dostać za darmo.

W tym roku szykuje się jubileusz: 11. odcinek 5. sezonu będzie 100. odcinkiem "Pamiętników wampirów". Julie Plec nie zdradziła, co twórcy szykują na tę okazję. Ian Somerhalder zażartował, że będzie to "nagi musical".

Bonnie nie żyje, więc będziemy oglądać wydarzenia z jej perspektywy, "z drugiej strony". Jak długo młoda czarownica będzie w stanie trzymać w tajemnicy przed przyjaciółmi, że sama już jest po drugiej stronie? Raczej niezbyt długo. Na pewno Bonnie będzie w stanie komunikować się z Jeremym, który wrócił do życia i który - skoro Elena wyjeżdża na studia - trafi pod opiekę Damona. Jak zostanie wyjaśniony powrót młodszego Gilberta? Elena wpadnie na pomysł, żeby powiedzieć, że spalił dom, sfingował własną śmierć i uciekł.

I wreszcie ostatni spoiler - Silas będzie miał konkurencję. W Mystic Falls pojawi się kolejny naprawdę zły czarny charakter, który będzie w stanie przebić Silasa. A w międzyczasie dowiemy się, co sprawiło, że Silas stał się tym, kim jest.

Dla spragnionych spoilerów - nagranie z panelu. Jakość niestety taka sobie.

REKLAMA