Comic-Con: "True Blood" wraca do korzeni [wideo]

"True Blood" (Fot. HBO)

"True Blood" (Fot. HBO)

Na tegorocznym Comic-Conie nie zabrakło ekipy "True Blood", która zdradziła to i owo na temat dalszych planów. Showrunner serialu Brian Buckner zdradził, że chce, aby "TB" wróciło do korzeni. Uwaga na spoilery!

Na Comic-Con przyjechała ekipa "True Blood" w bardzo silnym składzie, z grającymi ważne role aktorami i producentem wykonawczym Brianem Bucknerem. Zabrakło niestety Alexandra Skarsgarda i Stephena Moyera, ale i tak się działo. Zaprezentowano dynamiczny zwiastun drugiej połowy sezonu, oczywiście pełen spoilerów. Widzimy tu m.in. Sookie na pogrzebie (czyim?), Sama i Nicole razem, a także Billa, który trafił do pokoju, znanego mu wcześniej z proroctwa.

Co jeszcze się wydarzyło podczas panelu? Ważnym pytaniem było to, czy Sookie i Warlow faktycznie mają szansę być razem. Anna Paquin powiedziała, że Sookie jest teraz nieufna i ostrożna, ale też czuje do niego pociąg. Poza tym w tej chwili nie jest już takie oczywiste, że Warlow faktycznie jest tym złym.

Tarę poznamy w kolejnych odcinkach z zupełnie innej strony - będzie obrończynią, kimś w rodzaju starszej siostry. Rutina Wesley zdradziła, że jej bohaterka niedługo znów spotka Willę, wampirzą córkę Erica.

Z kolei Deborah Ann Woll powiedziała, że Jessica nieprędko wybaczy sobie to, co zrobiła córkom Andy'ego. W tej chwili Jess nienawidzi siebie i wydaje się, że trochę potrwa, zanim to się zmieni.

Kristin Bauer zdradziła, że będzie się dużo działo, kiedy Pam dowie się, że ma nową siostrę, Willę. "Ona nie czuje się dobrze wśród innych, a poza tym nigdy wcześniej nie musiała dzielić Erica" - powiedziała aktorka i dodała, że już wkrótce zobaczymy, jak będzie czuć się Pam, kiedy dowie się o istnieniu nowej wampirzej siostry. Pośrednio z tych słów można wywnioskować, że Pam nie zginie w walce, którą zobaczyliśmy pod koniec poprzedniego odcinka. Eric zapewne też nie.

Najważniejsze zostawiono na koniec: producent wykonawczy Brian Buckner powiedział, że zakończenie sezonu nada nowy kierunek serialowi. "Będziecie czuć, że serial wraca do korzeni i znów opowiada o grupce ludzi mieszkających w Bon Temps. Postaramy się zmniejszyć liczbę opowiadanych wątków i sprawić, żeby było wrażenie, jakbyśmy wracali do domu" - zapewnił. Czy może być lepsza wiadomość dla fanów "True Blood"?

Mamy jeszcze wideo od Michaela Ausiello, na którego kanapie zasiedli Joe Manganiello, Kristin Bauer, Deborah Ann Woll, Anna Camp i Michael McMillian. Nie dowiecie się co prawda z tego wywiadu, kto wygrał walkę na śmierć i życie - Eric czy Pam - ale to i tak bardzo fajna rozmowa. A na jej koniec aktorzy zapewnili, że finał 6. sezonu wszystko zmieni - jak określił Michael McMillian, będzie to gamechanger.

REKLAMA