HBO Max ma gotowy kolejny polski serial. Lata 90. i Tomasz Kot jako przywódca sekty – zobaczcie zdjęcia
Karol Urbański
3 lipca 2025, 11:31
Zakończyły się zdjęcia do serialu "Niebo. Rok w piekle", czyli nadchodzącej polskiej produkcji od platformy streamingowej HBO Max. Sprawdźcie, kto pojawi się w obsadzie obok Stanisława Linowskiego i Tomasza Kota.
Zakończyły się zdjęcia do serialu "Niebo. Rok w piekle", czyli nadchodzącej polskiej produkcji od platformy streamingowej HBO Max. Sprawdźcie, kto pojawi się w obsadzie obok Stanisława Linowskiego i Tomasza Kota.
Kilka dni temu padł ostatni klaps na planie serialu "Niebo. Rok w piekle" powstającego dla serwisu HBO Max. Historia przedstawiona w tytule jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opisywanymi w książce "Niebo. Pięć lat w sekcie", autorstwa Sebastiana Kellera. Zobaczcie obsadę na pierwszych zdjęciach.
Niebo. Rok w piekle – polski serial HBO Max. O czym jest?
Wcześniej informowano, że role główne w "Niebie" zagrają Tomasz Kot ("Gąska") i Stanisław Linowski ("Lady Love"). Teraz wiemy już, że w obsadzie są jeszcze Magdalena Różczka ("Rojst"), Zofia Jastrzębska ("Infamia"), Michalina Łabacz ("Wołyń"), Anna Radwan ("Kamerdyner"), Dominika Kluźniak ("Matki pingwinów"), Grzegorz Falkowski, Weronika Humaj, Anita Sokołowska, Przemysław Bluszcz, Mateusz Górski, Karol Pocheć, Marcin Czarnik, Nikodem Adamski, Cezary Kołacz, Marysia Redkowska, Łukasz Konopka, Hanna Klepacka, Łukasz Gawroński, Wojciech Dolatowski, Grażyna Kopeć, Joanna Borer, Adrianna Helena Mrowiec, Paulina Poślednik, Wiktor Korzeniowski, Irena Melcer, Paweł Wolak, Mateusz Małecki, Kuba Dyniewicz, Konrad Kąkol, Julianna Sroka-Kierończyk, Grzegorz Wojdon i Piotr Cyrwus.
"Niebo. Rok w piekle" przeniesie widzów do początku lat 90., kiedy życie wielu Polaków uległo znaczącej zmianie i nie wszyscy byli w stanie odnaleźć się w nowej rzeczywistości. W tym czasie łatwo było trafić na samozwańczych proroków, którzy wydawali się idealnym rozwiązaniem wielu problemów.
Samotność, ucieczka od rodziców, bunt przeciwko zasadom religijnym, normom społecznym, tęsknota za przynależnością do jakiejś grupy czy po prostu ciekawość. To tylko niektóre z motywacji, jakimi kierowały się osoby trafiające pod skrzydła charyzmatycznych liderów – czytamy w oficjalnym opisie serialu.
Serial produkowany jest przez dFlights ("Zielona granica") na zlecenie TVN Warner Bros. Discovery dla platformy HBO Max. Autorem scenariusza inspirowanego książką Sebastiana Kellera "Niebo. Pięć lat w sekcie" jest Jakub Korolczuk ("Kruk"). Za reżyserię odpowiada Bartosz Blaschke ("Sonata") za zdjęcia Tomasz Augustynek ("Śleboda"). Producentami są: Marek Kłosowicz (dFlights) i Tomasz Cichoń (TVN WBD.).