Ten polski serial TVP trafił na Netfliksa i z miejsca podbił top 10. Sprawdźcie, czy wam nie umknął
Karol Urbański
10 lipca 2025, 15:16
Więź Telewizji Polskiej z Netfliksem wciąż się zacieśnia. Do rodzimej oferty streaminigowego giganta dodano właśnie kolejną produkcję sygnowaną logo TVP. Serial zdążył już trafić na podium top 10.
Więź Telewizji Polskiej z Netfliksem wciąż się zacieśnia. Do rodzimej oferty streaminigowego giganta dodano właśnie kolejną produkcję sygnowaną logo TVP. Serial zdążył już trafić na podium top 10.
W ofercie Netfliksa zadebiutował kolejny polski serial TVP. Tym razem padło na "Kres niewinności", czyli rozbudowaną wersję filmu "Marzec '68" sprzed trzech lat. Subskrybenci serwisu zdążyli już świetnie zapoznać się z produkcją. Ta z miejsca wskoczyła do top 10 najchętniej oglądanych seriali.
Netflix – polski serial Kres niewinności w top 10 platformy
W 4-odcinkowej serialowej wersji filmu "Marzec '68" obserwujemy, jak studenci protestują przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza "Dziadów". Wśród protestującej młodzieży są Hania (Vanessa Aleksander, "The Office PL") i Janek (Ignacy Liss, "Światłoczuła"), których rodziny znajdują się po dwóch stronach marcowej barykady.
"Kres niewinności" jest oczywiście kolejną z wielu produkcji TVP dostępnych w polskiej ofercie Netfliksa. Jeszcze niedawno informowaliśmy was o tym, że w ofercie streamingowego giganta debiutował "Dom nad rozlewiskiem". Wcześniej głośno było choćby o takich tytułach jak "Erynie", "Polowanie na ćmy" czy "Ranczo", które stało się prawdziwym hitem na Netfliksie.
Możemy spodziewać się, że w przyszłości do oferty serwisu trafią kolejne seriale z biblioteki TVP. "Kres niewinności" można wciąż równolegle oglądać na platformie TVP VOD, gdzie serial jest dostępny z reklamami. Obok Aleksander i Lissa na ekranie występują m.in. Ireneusz Czop, Edyta Olszówka, Mariusz Bonaszewski, Anna Radwan czy Bartosz Gelner.
Fabuła "Kresu niewinności" obejmuje okres od protestu wywołanego zakazem wystawiania "Dziadów" (30 stycznia 1968) do przemówienia Gomułki z 19 marca 1968. Na tle historycznych wydarzeń serial opowiada historię miłości dwojga młodych ludzi – rodzi się bowiem pierwsza, młodzieńcza miłość studentów.