"Castle": Co wydarzy się w 6. sezonie? [spoilery]

Z wywiadu, jakiego Andrew W. Marlowe udzielił jednemu z serwisów serialowych wynika, że będzie działo się sporo. Uwaga na spoilery

Serwis Give Me My Remote przeprowadził obszerny wywiad z Andrew W. Marlowe'em, twórcą serialu "Castle". Marlowe nie zdradził zbyt wiele szczegółów dotyczących relacji między najważniejszymi bohaterami, ale z tego, co zdradził, można domyślać się, że w 6. sezonie będzie interesująco.

Fani Ryana i Esposito (Seamus Dever i Jon Huertas) na pewno będą mieli swoje momenty w związku z wchodzeniem przez Ryana w rolę ojca in spe. Marlowe powiedział, że będą przez to napięcia w relacji dwóch przyjaciół. Być może ożywi to relację Esposito z Lanie, w końcu nigdy nie dowiedzieliśmy się, co ich podzieliło.

Sporo kłopotów sprawi też Alexis (Molly Quinn), która z Kostaryki wróci z chłopakiem, który będzie z nią mieszkał. Castle będzie miał z tym problem, a spory potencjał komediowy niesie informacja, że przyjaciel Alexis jest frutarianinem. Poza tym sam fakt, że Castle będzie musiał radzić sobie z chłopakiem córki, już gwarantuje nam trochę zabawnych scen.

Alexis ma też być bardziej samodzielna i, jak powiedział Marlowe, będzie kwestionować decyzje podejmowane przez Ricka i Beckett. Dla mnie brzmi to trochę, jak konflikt na linii macocha - pasierbica, ale może po prostu czytam zbyt dużo rosyjskiej literatury.

Marlowe bardzo cieszy się z gościnnego występu Lisy Edelstein. O kreowanej przez nią postaci mówi dość tajemniczo, że będzie miała spory wpływ na relacje i decyzje Castle'a i Beckett. Ktoś tu chyba trochę namiesza, podobnie jak niegdyś komisarz Gates.

Twórca "Castle" nie wykluczył powrotu Jamesa Brolina w roli ojca Castle'a ani Jacka Colemana w roli senatora Brackena. Dociskany, nie zdradził jednak, czy 3XK umarł czy "umarł". Wyraźnie unikał odpowiedzi na pytanie o Potrójnego Zabójcę, którego ostatnio widzieliśmy, gdy wpadał do rzeki po tym, jak Castle wystrzelił w niego cały magazynek.

Marlowe niepokojąco przyznał, że serial jest na łasce stacji i o tym, czy będzie kolejny sezon dowiemy się pewnie pod sam koniec. Tymczasem 6. sezon ma zamówienie na 22 odcinki i startuje 23 września. Dowiemy się wtedy, co Kate odpowiedziała Rickowi.

REKLAMA