10 najlepszych parodii seriali z "Ulicy Sezamkowej"

"Ulica Sezamkowa" od dawna regularnie parodiuje seriale. Wśród produkcji, które wzięto na warsztat, znajdują się takie tytuły, jak "Twin Peaks", "Homeland" czy "Sons of Anarchy".

Wybraliśmy dla nas 10 parodii seriali z "Ulicy Sezamkowej", które spodobały nam się najbardziej - starając się wymieszać starsze produkcje z nowszymi. Nie kierujcie się numerami w rankingu, pełnią one tylko i wyłącznie charakter porządkowy. Każdy z tych klipów ma swoje momenty, ale żadnego nie uznalibyśmy za absolutnie genialny. Obejrzyjcie więc po prostu te, które dotyczą Waszych ulubionych seriali. I koniecznie "Twin Peaks"!

1. "Twin Beaks", czyli parodia "Twin Peaks"

Ta parodia trochę już się zestarzała, a z Potwora Ciasteczkowego agent jest średni, ale nic nie szkodzi. Dzięki niej możecie przenieść się do czasów, kiedy "Twin Peaks" to był nie przedwcześnie skasowany klasyk, a po prostu jeden z seriali, które oglądało się w telewizji. Nawet jeśli było się dzieckiem i niewiele z niego rozumiało.

2. "Homelamb", czyli parodia "Homeland"

Jak wyglądałoby "Homeland" w owczym świecie? Na pewno byłaby stylowa czarno-biała czołówka z jazzowym podkładem, byłyby naiwne owieczki, Wielki Zły Wilk, a do tego oczywiście Nicholas Ba-a-a-a-rody i agentka, która ma wątpliwości, kto jest owcą, a kto nie. Parodia przypomina czasy, kiedy "Homeland" było świetnym serialem.

3. "Birdwalk Empire", czyli parodia "Boardwalk Empire"

"Bidrdwalk Empire" wyszło zaskakująco elegancko jak na serial o ptaszkach. Dokładnie tak jak w oryginale, nie brak tu złych facetów w garniturach, pieczołowicie zbudowanych dekoracji i muzyki, przy której nogi same się ruszają.

4. "True Mud", czyli parodia "True Blood"

"True Blood" bez seksu i fucków, ale za to z mnóstwem błota i kelnerką, która niespodziewanie się zakochała w mężczyźnie z innego świata. Byłoby zupełnie przeciętnie, gdyby nie absolutnie urocza czołówka w błotnistej wersji.

5. "Upside Downton Abbey", czyli parodia "Downton Abbey"

Jak delektować się angielską herbatką, kiedy świat staje na głowie? Sami zobaczcie.

6. "Sons of Poetry", czyli parodia "Synów Anarchii"

Chłopcy na motorach, którzy są poetami i pomagają ludziom w potrzebie (choć nie idzie im to zbyt dobrze)? Pewnie!

7. "G", czyli parodia "Glee"

Pamiętacie czasy, kiedy "Glee" było dobrym serialem, a widzowie zachwycali się pierwszym wykonaniem "Don't Stop Believin'"? Jeśli nie, to "Ulica Sezamkowa" Wam je przypomni.

8. "30 Rocks", czyli parodia "30 Rock"

Pani o aparycji cytryny i nazwisku Lemon dba o to, aby 30 kamieni dotarło dokładnie tam, gdzie dotrzeć powinno. Wszystko toczy się zgodnie z planem, dopóki nie pojawia się jej szef, który życzy sobie, aby kamienie przeliczyć. I nie tylko kamienie...

9. "A's Anatomy", czyli parodia "Chirurgów"

Emocje jak u Shondy, choć w roli pacjenta nie występuje żaden przystojniak, a zwykła literka A.

10. "Law and Order: Special Letters Unit", czyli parodia "Law & Order: SVU"

Co się dzieje, kiedy jakaś literka zaginie? Oczywiście do akcji wchodzą detektywi! Najdłużej emitowany procedural nie mógł nie doczekać się parodii w "Ulicy Sezamkowej".

REKLAMA