Hity tygodnia: "Downton Abbey", "Chirurdzy", "Masters of Sex", "Sleepy Hollow", "Arrow"

1 2 3 4 5 6 7 8

"Downton Abbey" (4x08)

"Downton Abbey" (Fot. ITV)

"Downton Abbey" (Fot. ITV)


Nikodem Pankowiak: Ten hit to bardziej nagroda za całokształt, ponieważ 4. sezon był najlepszy ze wszystkich dotychczasowych. Wielkie rodzinne dramaty zastąpiły te małe, przeżywane w ciszy i samotności. Finał toczył się nieco leniwie, w radosnej atmosferze festynu. Choć na moment zapomniano o problemach, nie zabrakło powodów do uśmiechu (Moseley!), a wszystko najlepiej podsumowuje scena, w którym bohaterki spoglądają na Mary i jej dwóch adoratorów.

Żeby nie było jednak zbyt miło, wprowadzono nieco zamętu. Nie wiemy, czy Bates faktycznie zrobił to, co myślimy, że zrobił. Być może na rozwiązanie tej kwestii będziemy musieli poczekać aż do odcinka świątecznego, choć ja chyba wolałbym nigdy nie poznać prawdy. Niech zostanie tak, jak jest. Jaka by ona nie była, grzesznika spotkała zasłużona kara.

Marta Wawrzyn: Po tym sezonie "Downton Abbey" nie spodziewałam się niczego dobrego, ale nie tylko dlatego był tak miłym zaskoczeniem. Choć niemal wszystkie odcinki były lekkie i przyjemne, przynajmniej w porównaniu z tymi dramatami, które spadały na mieszkańców Downton w poprzednich seriach, oglądało się to świetnie. Fantastyczne zamieszanie wprowadziła odważnie łamiąca konwencje panna Rose, której perypetie nieraz stanowiły powód do uśmiechu. Wiadomo, że to się musiało tak skończyć, ale co zobaczyliśmy, to nasze.

Ostatnia scena to po prostu perfekcja, a pytanie, czy Bates to zrobił (moim zdaniem tym razem odpowiedź brzmi "nie") będzie nas dręczyć przynajmniej do świąt. I świetnie, lekka nutka dramatyzmu tym razem zdecydowanie nie zaszkodziła.

1 2 3 4 5 6 7 8
REKLAMA