Hity tygodnia: "A Young Doctor's Notebook", "Arrow", "Sons of Anarchy", "Rick and Morty"

1 2 3 4 5

"A Young Doctor's Notebook" (2x04)

"A Young Doctor's Notebook" (Fot. Sky Arts)

"A Young Doctor's Notebook" (Fot. Sky Arts)


Andrzej Mandel: Zamknięcie sezonu miniserii z Jonem Hammem i Danielem Radcliffe'em nie zawiodło. Otrzymaliśmy kolejną porcję dobrej gry aktorskiej, czarnego humoru i okazji do zadumy. Luźne bazowanie na prozie Bułhakowa dało o wiele lepsze efekty niż filmowanie jego opowiadań. Twórcy serialu poradzili sobie w tym sezonie znacznie lepiej niż w poprzednim i w efekcie każdy odcinek "Zapisków młodego lekarza" był hitem. Perełka ma w tym roku duszę.

Marta Wawrzyn: W zeszłym roku chyba aż tak zachwycona nie byłam, w tym każdy odcinek oglądam po dwa razy i wciąż nie mogę uwierzyć w to, jak cudowną rzecz mam przed oczami. Groteskowy pogrzeb byłej dziewczyny młodego lekarza, dalsze starania o cudną i niedostępną Nataszę ("On tak pięknie pisze o śmierci, że myślałem, iż..." "...musi nie żyć?"), surrealistyczna podróż przez śniegi i koszmarne zakończenie - w tym odcinku wydarzyło się wiele, a chciałabym jeszcze więcej. Chciałabym, żeby to się nigdy nie kończyło.

"A Young Doctor's Notebook" to serial gorzki, choć wywołujący salwy śmiechu, zabawny, choć ponury, dojrzały i pełen życiowej mądrości, przemycanej zwykle cichaczem, między słowami. Jeśli jakimś cudem jeszcze go nie znacie, polecam. Dwa sezony to zaledwie osiem odcinków, po niecałe 25 minut każdy.

1 2 3 4 5
REKLAMA