Będzie nowy hit od HBO? 12 minut z "Detektywem"

"Detektyw" (Fot. HBO)

"Detektyw" (Fot. HBO)

HBO prezentuje 12-minutowy film zza kulis "Detektywa". Dowiecie się z niego, kim są bohaterowie nowego serialu HBO, w jakich miejscach był on kręcony i jaki będzie klimat.

W nowym serialu HBO, "Detektyw" ("True Detective"), Matthew McConaughey i Woody Harrelson grają dwóch detektywów, którzy przez lata byli partnerami w policji w Luizjanie. Historia zaczyna się w 1995 roku, kiedy detektywi Martin Hart i Rustin Cohle znajdują ciało Dory Lang. Tajemnica jej śmierci okazuje się bardziej skomplikowana, niż wyglądała na początku, i pozostaje nierozwiązana do dziś. Ale w 2012 roku historia sprzed lat powraca, zmuszając obu bohaterów do ponownego zagłębienia się w nią.

Oprócz samej sprawy ważne w serialu też jest to, co dzieje się detektywami przez ten czas, jak wygląda ich życie przez te wszystkie lata. Hart i Cohle to dwie zupełnie różne osobowości - jeden jest sympatycznym facetem, drugi samotnikiem, który nie chce nawet rozmawiać w aucie. Historia, w której centrum się znajdują, ma być czymś znacznie bardziej mrocznym i głębszym niż polowanie na seryjnego mordercę.

Twórcy obiecują, że w "Detektywie" nie zabraknie klimatu amerykańskiego Południa - serialowa Luizjana to z jednej strony dużo zieleni, z drugiej krajobraz industrialny (np. rafinerie). Nie ma sławnych miast, nie ma Nowego Orleanu, jest prowincja, gdzie króluje matka natura. Ekipa opowiada, jak wygląda kręcenie serialu w błocie i jakie przygody potrafią spotkać filmowców w dziczy w Luizjanie (trzeba na przykład było zadbać o to, żeby aktorów nie zjadły aligatory i węże).

Twórcą serialu jest Nic Pizzolatto ("The Killing"), reżyseruje Cary Fukunaga ("Jane Eyre"). W obsadzie znajdują się m.in. Michelle Monaghan, Kevin Dunn, Tory Kittles i Michael Potts.

"Detektyw" startuje w polskim HBO 13 stycznia o godz. 22:00, dzień po premierze w USA. Pierwszy odcinek będzie dostępny za darmo w HBO GO.