Komedie: 15 najlepszych odcinków 2013 roku

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

"Brooklyn Nine-Nine" (1x06 - "Halloween")


Nikodem Pankowiak: "Parki" na komendzie póki co wypadają najlepiej, kiedy twórcom i bohaterom przychodzi zmierzyć się z tradycją. Gdy wszyscy przebierają się w mniej lub bardziej przerażające kostiumy, Peralta postanawia udowodnić Holtowi, że jest nie tylko świetnym policjantem, ale także prawdziwym geniuszem zbrodni. Jednak jego plan wykradzenia medalu swojego przełożonego to nieprzerwane pasmo niepowodzeń. A może jednak nie…

Marta Wawrzyn: Andy Samberg w "Brooklyn Nine-Nine" to jedna z najlepszych rzeczy, jakie przytrafiły mi się tej jesieni. Naprawdę! W odcinku "Halloween", który jest moim ulubionym (choć "Thanksgiving" i "Christmas" też dają radę), udany był zarówno wątek główny - zakładu det. Peralty z kapitanem - jak i różne cudne drobne rzeczy, które działy się obok. Szczegóły na temat szkolnej przeszłości Rosy, royal babies, sprowadzenie drzewa do rangi obiektu seksualnego (ale tylko jeśli to klon), mnóstwo cudnych tekstów w rodzaju "Aresztował tego króliczka, ale nie wiem czemu"... Oglądając "B99", czuję się jak dziecko w sklepie z cukierkami, co chwila jest gag, który mam ochotę zobaczyć jeszcze raz.

Marta Rosenblatt: "B99" to istna perełka pośród jesiennej beznadziei. Moim zdaniem odcinek halloweenowy nie wyróżniał się aż tak bardzo na tle pozostałych, po prostu wszystkie odcinki były kapitalne. Jednak to chyba w "Halloween" działo się najwięcej. Zakład miedzy Peraltą i kapitanem Holtem, Amy nienawidząca Halloween, Rosa i jej sekret z dzieciństwa no i Boyle przebrany za Mirandę z "Seksu w wielkim mieście", pardon, za włoskiego szefa kuchni. Tak, po przemyśleniu stwierdzam, ze ten odcinek zasłużył na to wyróżnienie.

Andrzej Mandel: Ekipa z 99. posterunku ma swój sposób na obchodzenie Halloween - i to taki, że powstał zdecydowanie najlepszy odcinek "Brooklyn Nine-Nine" i jeden z najlepszych komediowych odcinków roku. Rewelacyjny był zwłaszcza motyw wykradania medalu kapitana Holta (Andy Braugher) przez Peraltę (Andy Samberg), ale nie można zapomnieć o reszcie - zwłaszcza o Amy (Melissa Fumero), którą Charles (Joe Lo Truglio) uczy, czym jest zabawa w Haloween.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
REKLAMA