"Breaking Bad" naszym serialem roku 2013

Nie ma zaskoczenia: redakcyjnym serialem roku 2013 mogła zostać tylko jedna produkcja. Ale to nie znaczy, że nasza lista jest nieciekawa.

Wczoraj prezentowaliśmy 25 najlepszych seriali roku wg naszych czytelników, dziś pora na redakcję. Tym razem w głosowaniu wzięła udział cała redakcja (nie tylko te osoby, które prezentowały w ostatnich dniach swoje, często dość zaskakujące, dziesiątki) - i, ta-dam!, mamy serial roku. Wygrało "Breaking Bad", które miało jednak niewielką przewagę nad drugim w zestawieniu "Orange Is the New Black". Bardzo wysoko jest też "Mad Men" - niby wszyscy wiemy, że to nie był najlepszy sezon, ale koniec końców w podsumowaniach rocznych znaleźliśmy dla niego miejsce, nierzadko całkiem wysoko.

Warto też odnotować, że za nami słaby rok komediowy. Do naszego zestawienia załapały się tylko powracające po dłuższej przerwie "Arrested Development" i weteran, który ostatnio znów nabrał wiatru w żagle - "South Park". Oczywiście wszyscy uwielbiamy "Brooklyn Nine-Nine", ale kiedy przyszło mu rywalizować z najlepszymi serialami z całego roku, okazało się, że nie jest to takie łatwe zadanie.

Oto 25 najlepszych seriali roku 2013 wg redakcji Serialowej.

17. "Vikings"
16. "South Park"
15. "American Horror Story", "Doktor Who", "Arrested Development" i "Hannibal"
14. "Rectify", "Top of the Lake" i "Continuum"
13. "Luther" i "Broadchurch"
12. "The Walking Dead"
11. "Homeland"
10. "The Good Wife", "Orphan Black" i "A Young Doctor's Notebook"
9. "Sleepy Hollow"
8. "Gra o tron"
7. "House of Cards"
6. "Person of Interest"
5. "Sons of Anarchy"
4. "Masters of Sex"
3. "Mad Men"
2. "Orange Is the New Black"
1. "Breaking Bad"

REKLAMA