10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Rozdano People's Choice Awards. "Justified" prawdopodobnie zakończy się po 6. sezonie. Przed nami 100. odcinek "Parks and Recreation". A oprócz tego "The Originals", "Intelligence", "Sons of Anarchy", "Agenci T.A.R.C.Z.Y." (tak - T.A.R.C.Z.Y.!).

1. Możliwy koniec "Justified" po 6. sezonie. Szef stacji FX Nick Grad powiedział na łamach Variety, że "Justified" prawdopodobnie skończy się po 6. sezonie. Taki przynajmniej jest teraz plan. Czemu tak wcześnie? Bo jeśli serial ma "trwać wiecznie", to powinien odejść we właściwym momencie. Wcześniej Graham Yost mówił w TV Guide, że ma w planach 6 sezonów "Justified". Tymczasem pojawiły się wyniki oglądalności premiery 5. sezonu - odcinek zobaczyło 2,84 mln osób, co oznacza spadek o 21% w porównaniu z rokiem poprzednim.

2. Rozdano People's Choice Awards. Wśród tegorocznych nagrodzonych znajdują się m.in. "The Big Bang Theory", "The Good Wife" i "Homeland".

3. Nowe zdjęcia obsady "The Originals". Znajdziecie je tutaj.

4. Przed nami 100. odcinek "Parks and Recreation". Odcinek zostanie pokazany dzisiaj, nosi tytuł "Second Chunce", a jeśli szukacie spoilerów, znajdziecie je w TVLine. Z kolei tutaj obejrzycie zdjęcia z następnego odcinka, 6x11 - "New Beginnings". Uwaga, spoilery znów są dość duże.

5. Niezły debiut "Intelligence". 16,59 mln/2,4 - z taką oglądalnością wystartowało "Intelligence", nowy serial CBS.

6. Daty premier brytyjskich seriali. 19 stycznia w BBC One startuje nowy serial "The Musketeers". Tego samego dnia wraca "Call the Midwife" (sezon 3) i "Mr Selfridge" (sezon 2).

7. Drea de Matteo w stałej obsadzie "Sons of Anarchy". Drea de Matteo została awansowana do stałej obsady "Sons of Anarchy" na 7. sezon.

8. "Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D." w Polsce jako "Agenci T.A.R.C.Z.Y.". Dokładnie tak - T.A.R.C.Z.Y. Premiera na kanale FOX 28 stycznia o godz. 21:00.

9. NBC zamawia pilot twórcy "Happy Endings". David Caspe wraca z komedią "Marry Me". Serial będzie opowiadać historię pary, która jest ze sobą od dawna. Teraz się zaręczają i okazuje się, że jest to trudniejsze, niż się wydawało.

10. Zoe Saldana w "Rosemary's Baby". Zoe Saldana zagra Rosemary w miniserialu "Dziecko Rosemary", zamówionym przez NBC. Serial reżyserować będzie Agnieszka Holland.

REKLAMA