"Gra o tron": Zobaczcie pierwszy trailer 4. sezonu

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Złote Globy Złotymi Globami, bo oto nadchodzi zima. HBO pokazało pierwszy zwiastun 4. sezonu "Gry o tron" - a w nim całe mnóstwo nowych scen.

Wojna się nie skończyła, w 4. sezonie czekają nas kolejne wielkie wydarzenia i kolejne szokujące momenty. W wypuszczonym dziś w nocy przez HBO trailerze mamy zapowiedź wesela Joffreya i najazdu Dzikich, a także całego mnóstwa innych wydarzeń. Król Joffrey uważa, że już wygrał wojnę, ale to tak nie działa, Lannisterów czekają kolejne kłopoty. A oprócz tego... Melisandre jest taka jak zwykle, Tyriona widzimy w kajdanach, Arię, jak wyciąga miecz. Yara Greyjoy płynie dokądś łodzią. Jaime jest zupełnie odmieniony, przynajmniej jeśli chodzi o wygląd.

Teksty, które padają z ust bohaterów, są zapowiedzią mrocznych wydarzeń. "Mają wybór: mogą żyć w moim nowym świecie albo umrzeć w swoim starym" - mówi Daenerys. "Jest tylko jedno piekło - to, w którym żyjemy" - ogłasza Melisandre. "Jeśli chcesz sprawiedliwości, to nie znajdziesz jej tutaj" - oznajmia na koniec Tyrion.

Machina promocyjna ruszyła pełną parą. Premiera 4. sezonu "Gry o tron" w USA została zapowiedziana na 6 kwietnia.