12 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Glee" (Fot. FOX)

"Glee" (Fot. FOX)

Przed nami ostatni sezonu "Newsroomu". "Glee" przeniesie się całkiem do Nowego Jorku. FOX rezygnuje z pilotów. Yvonne Strahovski w "24: Live Another Day". A oprócz tego "Helix", "True Detective", "Penny Dreadful", "Kości", "Dziewczyny" i inne seriale.

1. Przed nami ostatni sezonu "Newsroomu". HBO zamówiło 3. sezon "The Newsroom". Będzie to już zarazem sezon finałowy.

2. "Glee" przeniesie się całkiem do Nowego Jorku. Szef FOX-a Kevin Reilly potwierdził podczas TCA Press Tour, że "Glee" w drugiej połowie 5. sezonu przeniesie się już całkiem do Nowego Jorku. Oznacza to, że część bohaterów ze szkoły w Limie po prostu pożegnamy, ale część z nich też zostanie przeniesiona do NYC. Reilly zapewnił też, że zmiana miejsca akcji nie oznacza, że "Glee" pozbędzie się Jane Lynch. Dopóki serial trwa, ona w nim będzie.

3. Mocny start "True Detective". 2,3 mln widzów zobaczyło w amerykańskim HBO pierwszy odcinek "True Detective". To najlepszy start nowego serialu od czasów "Boardwalk Empire" - detektywi przebili "Grę o tron" i "Newsroom". I to mimo że musieli konkurować ze Złotymi Globami! Przy okazji wzrosła oglądalność "Dziewczyn", których powrót obejrzało 1,1 mln osób.

4. Zdjęcie promujące "Penny Dreadful". EW zamieściło zdjęcie promujące "Penny Dreadful", horror przygotowywany przez telewizję Showtime. W serialu spotkają się postacie ze znanych historii, takich jak "Frankenstein" czy "Dracula". W głównych rolach występować będą m.in. Josh Hartnett i Eva Green.

5. Newsy z konferencji FOX-a na TCA. Kevin Reilly powiedział, że będzie 10. sezon "Kości", prawdopodobnie już finałowy. Wkrótce zaczną się zdjęcia do 2. sezonu "Sleepy Hollow", który będzie miał 13 odcinków - a może nawet "kilka więcej". "Gracepoint" będzie dość wiernym remake'iem "Broadchurch", ale zakończenie oczywiście będzie się różnić. "Enlisted", mimo słabych wyników, nie zostanie zdjęte, FOX zamierza pokazać 13 odcinków. Jest też nadzieja na 3. sezon "The Mindy Project", mimo słabej oglądalności. Na kontynuację ma też szansę "Dads".

6. FOX rezygnuje z pilotów. "RIP Pilot Season, 1986-2013"! FOX ogłosił, że nie będzie zamawiać pilotów i przechodzi na system stacji kablowych. Kevin Reilly powiedział, że piloty w dzisiejszych czasach po prostu już się nie sprawdzają, ten system został zbudowany w innych czasach i innych okolicznościach. Teraz FOX zamówił dziesięć seriali na lato i jesień 2014, każdy ma zamówienie na więcej odcinków niż tylko pilot.

7. Daty premier seriali FOX-a. 5 maja FOX pokaże pierwszy odcinek "24: Live Another Day". 27 marca startuje "Surviving Jack", a 20 maja - "Gang Related".

8. Yvonne Strahovski w "24: Live Another Day". Yvonne Strahovski pojawi się w "24 godzinach" w roli Kate Morgan, agentki CIA, która pracuje w Londynie. Akcja "24: Live Another Day" będzie umiejscowiona w Londynie, cztery lata po wydarzeniach z 8. sezonu serialu FOX-a. Zdjęcia zaczną się za dwa tygodnie.

9. Słaby start "Helix". Nowy serial stacji Syfy wystartował z oglądalnością 1,8 mln/0,6.

10. A gdyby tak akcja "Dziewczyn" działa się w Polsce? Bartek Wieremiej zastanawia się, co by było, gdyby akcja "Dziewczyn" działa się w Polsce - w jakich warunkach mieszkaliby bohaterowie, jakie rozrywki by mieli i jak wyglądałyby ich wizyty w urzędach pracy.

11. Kolejny odcinek "The Carrie Diaries" na zdjęciach. Tutaj znajdziecie zdjęcia z odcinka 2x12 - "This Is the Time".

12. Plakat promujący "Klondike". Miniserial o gorączce złota startuje 20 stycznia.

REKLAMA