10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Jak poznałem waszą matkę" (Fot. CBS)

"Jak poznałem waszą matkę" (Fot. CBS)

"Extant" i 2. sezon "Under the Dome" z datami premiery. Tytuł finałowego odcinka "How I Met Your Mother". Spin-off "Veroniki Mars" i inne newsy od CW. A oprócz tego "Black Sails", "Backstrom", "Lilyhammer", "True Blood".

1. "Extant" i 2. sezon "Under the Dome" z datami premiery. Stacja CBS zamówiła nowe sezony swoich oper mydlanych (lista pod linkiem), a także podała daty premier letnich seriali. "Under the Dome" wróci w poniedziałek 30 czerwca i od razu mamy przygotować się na czyjąś śmierć. Z kolei 2 lipca wystartuje "Extant", nowy serial SF z Halle Berry w roli głównej.

2. Thomas Dekker w stałej obsadzie "Backstroma". Thomas Dekker znajdzie się w stałej obsadzie nowego serialu "Backstrom". Gra Gregory'ego Valentine'a, młodego oszusta, przedsiębiorcę i jednocześnie geja, który jest łącznikiem głównego bohatera ze światem przestępczym.

3. Spin-off "Veroniki Mars" i inne newsy od CW. CW ujawniło, że ma w planach spin-off "Veroniki Mars". Będzie to serial internetowy, składający się z 10-minutowych odcinków, pokazywanych na platformie CW Seed. Fani "Supernatural" i "The Originals" na pewno mogą spodziewać się, że seriale dostaną zamówienie na kolejne sezony - bo mają świetne wyniki oglądalności. Na razie nie wiadomo, jakie będą dalsze losy "Beauty and the Beast", "Hart of Dixie" i "The Carrie Diaries".

4. Tytuł finału "How I Met Your Mother". W kolejnym odcinku "HIMYM" poznamy imiona dzieci Teda. TVLine podaje też tytuł finału serialu: "Last Forever".

5. Piraci z "Black Sails" na zdjęciach. Do obejrzenia tutaj.

6. "Lilyhammer" z 3. sezonem. Netflix oficjalnie potwierdził, że "Lilyhammer" dostał 3. sezon. Zobaczymy go w tym roku.

7. O Alu Capone w naTemat. Parę miesięcy temu sprawdzałam, ile wspólnego z Nuckym Johnsonem ma serialowy Nucky Thompson, teraz prześwietlam Ala Capone z "Boardwalk Empire".

8. Złoty Glob nie pomógł "Brooklyn Nine-Nine". Serial zaliczył spadek oglądalności do poziomu 3,52 mln/1,4. Ze spadkami też "The Originals", "Supernatural", "Chicago Fire" i "Killer Women", które powoli powinno się już żegnać z ramówką ABC.

9. Obsada "Outlandera" na zdjęciach promocyjnych. Znajdziecie je tutaj.

10. Nathan Parsons w "True Blood". Znany z "Bunheads" Nathan Parsons zastąpi w "True Blood" Luke'a Grimes'a w roli wampira Jamesa.