Hity tygodnia: "Banshee", "Sherlock", "Detektyw", "Episodes", "Brooklyn 9-9"

1 2 3 4 5 6 7 8

"Sherlock" (3x03 - "His Last Vow")

"Sherlock" (Fot. BBC One)

"Sherlock" (Fot. BBC One)

Bartosz Wieremiej: Szalony koniec sezonu pełen zakrętów, zwrotów i niespodzianek. Po drodze obserwowaliśmy zmagania z solidnym przeciwnikiem, sama akcja rozwijała się bardzo ciekawie, a jedno małe oszustwo na koniec (no, może "dwa małe oszustwa", jeśli inny pan M. rzeczywiście powstał z grobu) zupełnie nie przeszkadzało(y). Do tego jeszcze ta cudowna Mary (Amanda Abbington), która stała się jeszcze wspanialsza, oraz John (Martin Freeman), któremu przyszło się wreszcie pogodzić z własnymi brakami, jeśli chodzi o te kilka drobnostek tak bardzo pomagających w określeniu, czy dany człowiek jest osobnikiem rzekomo normalnym, czy też nie.

Marta Wawrzyn: Wielkie emocje, kilka zaskoczeń, bardzo dużo akcji. "His Last Vow" z minuty na minutę przypominał coraz bardziej pogmatwane puzzle, ale oczywiście wszystko, absolutnie wszystko zostało logicznie wyjaśnione i zgrabnie złożone w jedną cudną całość. Na szczególną pochwałę zasługuje Lars Mikkelsen, który sprawił, że Charles Augustus Magnussen faktycznie wydał się najokropniejszym człowiekiem w Londynie. Znów wspaniała była Amanda Abbington, która z wdziękiem pokazała nam prawdziwą, dużo bardziej skomplikowaną niż jeszcze tydzień temu, Mary.

O oczywistościach, jak to, że Benedict Cumberbatch i Martin Freeman są najlepsi na świecie, już nawet nie piszę. I do tego Moriarty, i niedoszła misja w Polsce, i te wszystkie przepychanki braci Holmesów. I naćpany Sherlock, i mind palace, i Janine.... Obyśmy nie musieli czekać dwa lata na ciąg dalszy.

1 2 3 4 5 6 7 8