Hity tygodnia: "Community", "Sleepy Hollow", "Detektyw", "Banshee", "Archer"

1 2 3 4 5 6

"Community" (5x05 - "Geothermal Escapism")

"Community" (Fot. NBC)

"Community" (Fot. NBC)


Nikodem Pankowiak: Musimy Was już powoli nudzić tymi zachwytami nad "Community", prawda? Trudno, musicie to przeboleć, a najlepiej, gdybyście sami zaczęli oglądać ten serial, jeśli jeszcze tego nie robicie. Odcinek, w którym pożegnaliśmy Troya, to kolejne epickie dzieło zrodzone w głowie Harmona. Wymiatali wszyscy, na czele z profesorem Hickeyem - czarnym charakterem tego odcinka, zbierającym pieniądze na gejowski ślub swojego syna. Oczywiście nie można zapomnieć o Abedzie, jego pożegnanie z Troyem było takie, jak cały Abed - dziwne, ale urocze. Forteca z mebli, pojazd Hickeya, Chang i jego gang... Wspaniałych momentów w ciągu tych 20 minut było naprawdę sporo. Ten odcinek spokojnie można zaliczyć do grona najbardziej odjechanych w historii "Community".

Marta Wawrzyn: Z tym Hickeyem to w ogóle ciekawa sprawa - zauważyliście, że wszystkie podłe rzeczy, które robi, zawsze są usprawiedliwiane jakimś rodzinnym "dobrem wyższym"? Przypomina się Mike z "Breaking Bad" i jego wnuczka, i zapewne nie bez powodu się przypomina. Dan Harmon zawsze wie, co robi.

Fantastyczne też jest to, jak takie szalone zabawy, w których bierze udział cała szkoła, stają się tylko pretekstem do przekazania wielkich emocji. W tym przypadku związanych z odejściem Troya i Donalda Glovera. Nikt tego nie robi lepiej, niż Dan Harmon. A sama gra i nawiązania do filmów postapokaliptycznych w stylu "Mad Maxa" - przecudne i przezabawne. I jeszcze to fantastyczne "Troy and Abed in a bubble"! Nie wyobrażam sobie "Community" bez tego duetu, ale z drugiej strony... z Harmonem "Community" nigdy nie będzie złe.

1 2 3 4 5 6