8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Haven" (Fot. SyFy)

"Haven" (Fot. SyFy)

"Haven" z zamówieniem na 5. sezon. Rozdanie nagród Emmy w tym roku w poniedziałek. Awanse w obsadzie "Sleepy Hollow". "Sean Saves the World" skasowany. A oprócz tego "The Following", piloty i ciasne serialowe mieszkania.

1. Rozdanie nagród Emmy w poniedziałek. Stacja NBC zrobiła coś, co do tej pory było nie do pomyślenia: przeniosła galę rozdania Emmy na poniedziałek. Na dodatek odbędzie się ona nie we wrześniu, a 25 sierpnia. Wszystko po to, żeby uniknąć konfliktu z meczami futbolowymi.

2. Awanse w obsadzie "Sleepy Hollow". Lyndie Greenwood i John Noble zostali awansowani do stałej obsady "Sleepy Hollow". Uwaga na spoilery pod linkiem.

3. "Haven" z długim 5. sezonem. Stacja SyFy zamówiła 5. sezon "Haven", składający się aż z 26 odcinków. Pierwszą część sezonu zobaczymy jesienią, drugą w 2015 roku.

4. "Sean Saves the World" skasowany. NBC zamknęło wcześniej produkcję komedii "Sean Saves the World", co w praktyce oznacza, że serial został skasowany.

5. Casey Wilson w pilocie komedii. Casey Wilson z "Happy Endings" zagra główną rolę w komedii "Marry Me", której twórcą jest David Caspe (również "Happy Endings"), prywatnie jej narzeczony. Serial opowiadać będzie o parze, która od dawna jest razem, a teraz się zaręczyła. I okazuje się, że jest to trudniejsze, niż się wydawało.

6. NBC zamawia pilot Ellen DeGeneres. NBC zamówiło pilot komedii "One Big Happy", o dwójce przyjaciół, którzy razem chcą mieć dziecko. Jedna osoba jest homoseksualna, druga hetero (nie wiadomo na razie, jakiej są płci). Sytuacja się komplikuje, kiedy jedno z nich zakochuje się w kimś innym.

7. "The Following" słabo w poniedziałek. "The Following" znacząco stracił widzów w poniedziałek (6,02 mln/2,0). Wzrosła oglądalność "Jak poznałem waszą matkę" (10,81 mln/3,8) i serial pociągnął w górę całą ramówkę CBS, włącznie z "Intelligence" (6,84 mln/1,5).

8. Bohaterowie seriali mieszkają tak jak my. W naTemat piszę o serialowych mieszkaniach podobnych do naszych - czyli małych, ciasnych, zabałaganionych i zwykle wynajmowanych.

Bonus: nowe "Seriale na talerzu". Tym razem Marcela i Robert pichcą straszną sałatkę i rozmawiają o "American Horror Story".