Wasze hity i kity tygodnia. Które seriale wygrały?

1 2

HITY TYGODNIA

"True Detective" (Fot. HBO)

"True Detective" (Fot. HBO)


"True Detective" po raz kolejny wygrywa zestawienie hitów tygodnia. Za nim "Teen Wolf" i "Brooklyn Nine-Nine", "House of Cards" dopiero na czwartej pozycji.

1. "Detektyw" (1x04 - "Who Goes There")

Meg: Końcówka odcinka to prawdziwy majstersztyk. Tyle akcji, biegania, strzelania i wszystko świetnie uchwycone. Poza tym detektywi w końcu zaczęli ze sobą naprawdę współpracować i są coraz bliżej zakończenia sprawy.

2. "Teen Wolf" (3x18 - "Riddled")

Melodyjkaa: Cały odcinek oglądałam z otwartymi ustami. Rewelacja i najwyższa klasa. Dylan O'Brien pokazał jak wielki ma talent i to głównie dzięki niemu ten odcinek był chyba najlepszym ze wszystkich!

3. "Brooklyn Nine-Nine" (1x17 - "Full Boyle")

minnie: A więc tak to wygląda, kiedy Boyle idzie na całość. Wspaniale, zabawnie i z lekka przerażająco.

"House of Cards" (2x01 i kolejne)

d.: Bardzo się cieszę, że postanowiono położyć jeszcze silniejszy nacisk na działanie tego jakże przerażająco zgranego tandemu "Underwood" - Robin Wright w pierwszych odcinkach jest jeszcze lepsza niż w całej pierwszej serii. To nie jest serial rewolucyjny ani w swojej formie, ani tym bardziej w swojej treści. Jednak sposób jego realizacji (scenariusz, rozłożenie akcentów, aktorstwo, zdjęcia, muzyka), przypominający poziomem bardziej film niż telewizję, tą pewną "wtórność" solennie wynagradza. W ten sposób dostajemy małe, klasyczne dzieło sztuki telewizyjnej (PS. tak, zwrot akcji był mocarny).

"Shameless" (4x05 - "There's the Rub")

rinoasin: Wygląda na to, że wszystkie średnie epizody znalazły swoje ujście w tym odcinku i było ono prawdziwym ciosem w głowę. Oby poziom został utrzymany!

"Banshee" (2x06 - "Armies of One")

VisitorQ: Kolejny zabójczy (dosłownie i w przenośni) odcinek, po obejrzeniu którego czułem się jakby ktoś mnie uderzył wielkim obuchem w głowę.

1 2
REKLAMA