Hity tygodnia: "Gra o tron", "Shameless", "Veep", "Dolina Krzemowa", "Hannibal"

1 2 3 4 5 6 7

"Gra o tron" (4x01 - "Two Swords")

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" (Fot. HBO)


Nikodem Pankowiak: Pierwszy odcinek najnowszego sezonu to przede wszystkim pojawienie się kolejnego gracza – Oberyn Martell, głodny zemsty Dornijczyk z pewnością sporo namiesza w najbliższych odcinkach. Sceny z jego udziałem są najmocniejszym punktem tego odcinka, już teraz widać, że facet jest nieobliczalny i nikt, a już najbardziej Lannisterowie, nie mogą czuć się przy nim bezpiecznie.

Poza tym jest to raczej spokojne, ale bardzo dobre wprowadzenie do nowego sezonu. Żadna ze scen się nie dłużyła, może to dlatego, że co nudniejsi bohaterowie nie znaleźli się w tym tygodniu na ekranie. Z pewnością możemy docenić jak zwykle świetnego Brona czy Tywina, który w pierwszej scenie odcinka nie mówi ani słowa, ale i tak przykuwa naszą uwagę w stu procentach. O Tyrionie już nawet nie wspominam, to od początku klasa sama w sobie.

"Two Swords" to bardzo dobre wprowadzenie do sezonu, który zapowiada się niezwykle ekscytująco. Dalej powinno być jeszcze lepiej. Nawet gdyby ktoś miał narzekać na brak nadmiaru akcji, powinien docenić, że pod względem realizacji "Gra o tron" jest jednym z najlepszych seriali w historii.

Marta Wawrzyn: Smoki, zapomniałeś o smokach! Wyrosły niesamowicie i wyglądają już jak broń masowego rażenia w przecudnym opakowaniu. Potrafią nieźle nastraszyć nawet Daenerys, więc nietrudno sobie wyobrazić, co teraz mogą zrobić z tymi, którzy staną im na drodze.

Cały odcinek rzeczywiście należał do raczej spokojnych, ale ani przez moment się nie nudziłam. Realizacja jak zwykle była perfekcyjna. Dialogi jak zwykle były doskonałe. Książę Oberyn i jego pani mieli bardzo mocne wejście, Ogar został kurczakowym królem, Arya użyła miecza, Jaime coraz bardziej daje się lubić, a Tywin knuje równie zręcznie co Frank Underwood. Czego chcieć więcej? Ach, no właśnie, jakiegoś szoku. Ale i ten na pewno już czeka na nas za rogiem.

1 2 3 4 5 6 7