Hity tygodnia: "Community", "Fargo", "Mad Men", "The Good Wife", "Veep"

1 2 3 4 5 6 7

"Community" (5x13 - "Basic Sandwich")


Nikodem Pankowiak: Wspaniały był to finał sezonu! Bo przecież nie serialu, prawda? Nikt nie jest na tyle zwariowany, by zdejmować z anteny produkcję, które brakuje trzech odcinków, by móc ją sprzedawać w syndykacie.

Poznaliśmy niezbadane do tej pory korytarze Greendale, a ubawić się można było przy tym niesamowicie. Co chwilę puszczano do widza oko, a kulminacją tego był Abed, mówiący pod koniec wprost do kamery. Dan Harmon ustami stworzonych przez siebie bohaterów mówi także do szefów NBC – wolicie nas czy kolejną komedię, na którą w ogóle nie macie pomysłu i która zaraz wypadnie z ramówki? Świetnych scen nie brakowało: absurdalne poszukiwanie wskazówek niezbyt dobrze kończące się dla Duncana, wspólne uciszanie się, to, że ci dwaj kolesie, którzy mają problem z alkoholem i czasami próbują zarządzać szkołą, mają imiona. Oczywiście było tego dużo więcej - to chyba najlepsze zakończenie sezonu w historii "Community".

Marta Wawrzyn: A jeśli NBC nie posłucha Dana Harmona i jednak zamknie Greendale, to ten odcinek będzie całkiem niezłym finałem serialu. To właśnie takie "Community" lubimy najbardziej: absurdalne, surrealistyczne i pokazujące, jak popapranym, wspaniałym i jedynym w swoim rodzaju miejscem jest Greendale. Nic dziwnego, że nawet taki facet jak Jeff w końcu poddał się i pozwolił sobie poczuć emocje, które, jak się okazało, są w stanie poruszyć świat i otworzyć drzwi, które inaczej pozostałyby zamknięte.

Metażarty rzeczywiście wypadły przecudnie, a szefostwo NBC pewnie posłucha Harmona, bo i co lepszego może teraz zrobić? Kupić kolejną komedię, która nie zainteresuje nikogo? Nawet jeśli oglądalność "Community" zachwycająca nie jest, #sixseasonsandamovie to jedyna właściwa opcja.

1 2 3 4 5 6 7
REKLAMA