Czy bohaterów sitcomów stać na ich mieszkania?

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

Czy Monica i Rachel w prawdziwym życiu mogłyby sobie pozwolić na mieszkanie w Nowym Jorku takie jak w serialu? A co z Tedem z "How I Met Your Mother"? I z ekipą z "New Girl"? Teraz już to wszystko wiemy.

Zajmujący się rynkiem nieruchomości serwis Movoto policzył, ile kosztowałoby wynajęcie takich mieszkań, jakie mają bohaterowie seriali - głównie sitcomów, ale na liście jest też "Mad Men". Sprawdzono prawdziwe ceny prawdziwych nieruchomości, znajdujących się w tej samej okolicy, co te z seriali, a do tego oczywiście policzono, ile zarabiają miesięcznie ludzie, którzy je zamieszkują. Wszystkie płace i ceny wynajmu są dzisiejsze, co pewnie w jakimś stopniu fałszuje obraz w niektórych przypadkach. Ale tylko w niektórych.

Okazało się, że seriale nie są tak nierealistyczne, jak mogłoby się wydawać. Większość serialowych bohaterów spokojnie może sobie pozwolić na swoje mieszkania. Ekipa z "The Big Bang Theory" na swoje mieszkanie wydaje zaledwie 11% dochodów, Mindy z "The Mindy Project" - 30%, bohaterowie "New Girl" - 35%. Monica i Rachel miałyby za to spory problem, a jeszcze większy problem miałby Ted z "HIMYM", przynajmniej w tym okresie, kiedy mieszkał sam. Swoich domów z całą pewnością nie byliby w stanie utrzymać bohaterowie "Pełnej chaty" i "Świata według Bundych".

Infografikę zamieszczoną poniżej możecie powiększyć poprzez kliknięcie. Z kolei dokładniejsze infografiki z konkretnymi wyliczeniami dla każdego z 15 seriali, które wzięto pod uwagę, znajdziecie tutaj.