10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Da Vinci's Demons" z 3. sezonem. FOX i NBC zamawiają pierwsze seriale na przyszły sezon. "Gra o tron" z kolejnym rekordem oglądalności. A oprócz tego "24 godziny", "Pozostawieni", "Glee", "The Originals", "Louie".

1. "Da Vinci's Demons" z 3. sezonem. Starz zamówił 3. sezon "Da Vinci's Demons". Serial przejmie nowy showrunner, John Shiban ("Hell on Wheels", "Breaking Ba"). Twórca "Demonów", David S. Goyer, pozostanie producentem wykonawczym.

2. FOX zamawia dwa seriale. FOX zamówił całe sezony seriali "Empire" i "Red Band Society". Pierwszy opowiada o imperium hip-hopowym, drugi o nastolatkach, którzy spotkali się w szpitalu i zaprzyjaźnili ze sobą. W serialu gra Octavia Spencer ze "Służących". O obu produkcjach będziemy jeszcze więcej pisać.

3. NBC zamawia cztery seriale. NBC zamówiło na przyszły sezon trzy dramaty i komedię. "State of Affairs" opowiada o pani analityk z CIA (Katherine Heigl), która doradza prezydentowi w chwilach największego zagrożenia. "Allegiance" to dramat o rodzinie - syn pracuje w CIA, rodzice są rosyjskimi szpiegami. "Odyssey" to z kolei thriller o międzynarodowym spisku, w który zamieszane są trzy rodziny. Do tego dochodzi komedia "Marry Me" autorstwa twórcy "Happy Endings". Casey Wilson i Ken Marino grają parę, która od lat jest ze sobą, ale dopiero kiedy się zaręcza, sprawy okazują się naprawdę skomplikowane. Zdjęcia ze wszystkich seriali znajdziecie tutaj.

4. Zdjęcia z finału sezonu "The Originals". Tutaj znajdziecie zdjęcia z odcinka 1x22 - "From a Cradle to a Grave", czyli finału 1. sezonu "The Originals".

5. "Louie" powraca i wciąż jest niszowy. Po niemal dwóch latach przerwy wrócił "Louie". Premierę 4. sezonu obejrzało 941 tys. widzów, co jest wynikiem lepszym od średniej z 3. sezonu (791 tys.).

6. Jimmy Kimmel z kontraktem na kolejne dwa lata. Jimmy Kimmel przedłużył kontrakt z ABC o kolejne dwa lata.

7. Niezła oglądalność "24 godzin" po powrocie. 8,08 mln/2,6 - taką oglądalność miała premiera "24: Live Another Day". Serial FOX-a musiał konkurować z "The Voice".

8. Zdjęcia z finału sezonu "Glee". Tutaj znajdziecie zdjęcia z odcinka 5x20 - "The Untitled Rachel Berry Project", czyli finału 5. sezonu "Glee".

9. Kolejny rekord "Gry o tron". 7,2 mln widzów obejrzało najnowszy odcinek "Gry o tron". Dzięki temu wzrosła też oglądalność "Silicon Valley" i "Veepa".

10. "Pozostawieni" 30 czerwca w HBO Polska. 30 czerwca, czyli dzień po amerykańskiej premierze, w HBO Polska zadebiutuje serial "Pozostawieni" ("The Leftovers") Damona Lindelofa. Produkcja opowiada o wydarzeniach, które mają miejsce po nagłym i niewyjaśnionym zniknięciu 2% ludzkości. Mamy pierwsze zdjęcia promocyjne.

REKLAMA