Hity tygodnia: "Suburgatory", "Dolina Krzemowa", "Louie", "24 godziny", "Revenge", "Fargo"

1 2 3 4 5 6

"Dolina Krzemowa" (1x05 - "Signaling Risk")


Nikodem Pankowiak: Każda szanująca się firma musi mieć dobre logo. Żadnych małych liter, broń Boże, musi to być coś wyróżniającego się, stworzonego przez wielkiego, najlepiej ulicznego artystę. To właśnie wokół poszukiwań logo w głównej mierze kręci się ten odcinek i trzeba przyznać, że był to strzał w dziesiątkę.

Oczywiście to nie jest jedyny mocny akcent tego odcinka - kolejny raz możemy zobaczyć, jak pokręceni są ci wielcy miliarderzy z Doliny Krzemowej oraz pośmiać się z nowoczesnych technologii, które wciąż potrafią zawieść, gdy tylko oddalimy się od cywilizacji. No i te wszystkie rozważania o rasizmie oraz scena z garażem pełnym marihuany - perełki! "Silicon Valley" kolejny już raz udowadnia nam, że niespodziewanie stało się jedną z najlepszych komedii ostatnich miesięcy. Szkoda, że już tylko trzy odcinki do końca.

Marta Wawrzyn: To chyba był najzabawniejszy odcinek w krótkiej na razie historii "Doliny Krzemowej". Pan artysta stworzył logo, które na pewno wyróżniałoby Pied Piper wśród firm z branży IT, ale koniec końców nie dziwię się, że chłopcy woleli coś prostszego. Takie logo, jak to ze Statuą Wolności, to coś, na co nasze pokolenie nie jest gotowe. Może pokolenie naszych dzieci... kto wie.

Najpiękniejsza była jednak scena z komunikatorami. Każdy, kto pracował przez internet, wie, że tak właśnie jest. Zdarzają się dni, kiedy zawodzi wszystko i człowiek musi wracać do starych, sprawdzonych metod, takich jak zwykły telefon oraz kartka papieru i długopis.

"Dolina Krzemowa" pewnie nigdy nie będzie serialem dla każdego. Ale ci, którzy mają do czynienia z tym światkiem, mają wiele powodów, by podziwiać tych genialnych trolli, jakimi są twórcy produkcji HBO.

1 2 3 4 5 6
REKLAMA