9 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Tegoroczne szanse "Gry o tron" na Emmy. Pierwsze 5 minut pilota "Power". Przyzwoita oglądalność "Crossbones". A oprócz tego "Dominion", "Hemlock Grove", "Penny Dreadful".

1. Czy "Gra o tron" ma szanse na nagrody Emmy? "Gra o tron" dostała w ciągu pierwszych trzech lat 42 nominacje do Emmy i Złotych Globów, ale wygrała tylko 11 nagród - i to głównie w takich kategoriach, jak efekty specjalne czy kostiumy. W głównych kategoriach nagrodzony został tylko Peter Dinklage. Szef HBO Michael Lombardo mówi, że to dość frustrujące i że go to dziwi, bo "Gra o tron" należy do ścisłej czołówki wśród seriali. A serwis EW zastanawia się, kto z obsady w tym roku mógłby dostać Emmy. Peter Dinklage na pewno znajduje się wśród faworytów, ale wymienia się też Emilię Clarke, Charlesa Dance'a, Lenę Headey i Nikolaja Coster-Waldau. Poza tym "Gra o tron" z pewnością może liczyć na nominacje za scenariusz i reżyserię. Pytanie, czy w tym roku uda się wygrać coś więcej niż zwykle.

2. Pierwsze 5 minut pilota "Power". Tutaj możecie obejrzeć sneak peek z "Power", serialu stacji Starz o hip hopie.

3. Przyzwoita oglądalność "Crossbones". Mogłoby być lepiej, ale nie jest źle. Pierwszy odcinek "Crossbones" widziało 4,9 mln/1,1 Amerykanów. To może wystarczyć, żeby serial się utrzymał, w końcu "Hannibal" wypadał w piątki podobnie.

4. Plakaty z postaciami z "Dominion". Tutaj znajdziecie więcej.

5. Zdjęcia z 2. sezonu "Hemlock Grove". Do obejrzenia tutaj.

6. HBO zamawia serial Danny'ego McBride'a. HBO zamówiło 18 odcinków komedii "Vice Principals" od twórców "Eastbound & Down". Bohaterami będą wicedyrektorzy, czyli ludzie, którzy prawie rządzą szkołą średnią.

7. Kolejny odcinek "Penny Dreadful" na zdjęciach. Tutaj zobaczycie zdjęcia z odcinka 1x06 - "What Death Can Join Together".

8. India Ennenga w amerykańskim "The Returned". India Ennenga z "Treme" zagra Camille, jedną z bliźniaczek, które zginęły w wypadku szkolnego autobusu, w "The Returned". Serial zamówiony przez A&E jest amerykańską wersją francuskiej produkcji o zmarłych, którzy powrócili do życia.

9. Zdjęcia z nowego odcinka "Gry o tron". Jutro wraca po dwutygodniowej przerwie "Gra o tron", a zdjęcia z odcinka 4x08 - "The Mountain and the Viper" - obejrzycie tutaj.

REKLAMA