"Pozostawieni". 30 minut za kulisami serialu HBO

Za kilka dni w HBO startuje serial "Pozostawieni" ("The Leftovers"). Zobaczcie wideo, z którego dowiecie się wszystkiego na temat tej produkcji.

"Pozostawieni" to nowy serial HBO, którego twórcą jest Damon Lindelof ("Lost"). Scenariusz powstał na podstawie książki Tom Perrotty, która właśnie ukazała się w Polsce. Opowieść zaczyna się od nagłego zniknięcia 2% ludzkości w niewytłumaczalny sposób. Może wydawać się, że to niewiele, ale to setki milionów ludzi w skali globalnej. I setki milionów osobistych tragedii. Nie ma pomiędzy tymi ludźmi żadnego powiązania - znikły osoby w różnym wieku, różnych ras, z różnych krajów. Źli i dobrzy, kobiety, mężczyźni i malutkie dzieci, biedni i bogaci.

Serial opowiada o tym, jak wygląda świat trzy lata po tym tragicznym zdarzeniu. A właściwie nie świat, tylko małe miasteczko Mapleton w stanie Nowy Jork, które straciło setkę osób. W materiale, który znajdziecie poniżej, zobaczycie, kim są bohaterowie i kto ich gra. Jedną z głównych postaci jest Kevin Garvey (Justin Theroux), miejscowy szef policji, który nie dość że musi się zmagać z własną tragedią, to jeszcze ma wielki chaos do opanowania.

W obsadzie serialu znajdują się także: Amy Brenneman, Carrie Coon, Christopher Eccleston, Liv Tyler, Ann Dowd, Amanda Warren, Michael Gaston, Margaret Qualley, Charlie Carver, Max Carver, Chris Zylka. Po obejrzeniu zapowiedzi najciekawsze wydają mi się postacie grane przez Ecclestona (miejscowy pastor), Liv Tyler i Carrie Coon, ale to się oczywiście może zmienić.

Tym, co najpierw powinno nas przyciągnąć do serialu, jest wielka tajemnica. Nie wiadomo, co się stało - jedni mówią, że to zapowiadane w Biblii wniebowstąpienie, inni szukają naukowego wyjaśnienia. Ale nikt tak naprawdę nic nie wie. I z biegiem czasu to pytanie ma stawać się coraz mniej ważne. Serial opowiada o tych, którzy przeżyli i ich reakcji na całą sytuację. To oni, a nie tajemnica zniknięcia, mają nas zainteresować na tyle, byśmy chcieli oglądać serial. Kim są, w co wierzą, w jaki sposób sobie z tym wszystkim radzą. A każdy radzi sobie z tym inaczej, każdy ma swoją historię.

Na przykład w miasteczku pojawia się specyficzna sekta, której działalność spotyka się z coraz większą niechęcią. Niektórzy korzystają z usług proroka, który potrafi sprawić, że cały ból w jednej chwili znika. Jedni uciekają się do nihilizmu, inni zbliżają się do Boga.

W 30-minutowym materiale wideo zapowiadającym "Pozostawionych" jest jeszcze jedna ciekawa rzecz. Aktorzy i twórcy przypominają, że takie historie zdarzały się w rzeczywistości, choć oczywiście nigdy na tak dużą skalę.

Obejrzyjcie to wideo koniecznie, bo zapowiada się jedna z najciekawszych premier lata, a może i całego roku.

REKLAMA