Czemu Jack Bauer ciągle powtarza "Damn it"?

"24 godziny" (Fot. FOX)

"24 godziny" (Fot. FOX)

W "The Tonight Show" Kiefer Sutherland wyjaśnił, dlaczego jego bohater z "24 godzin" lubi powtarzać "Damn it!". Powody są dość banalne.

Jack Bauer ma tak stresującą pracę, że powinien mieć prawo od czasu do czasu rzucić mięsem. Ale ponieważ FOX to telewizja ogólnodostępna, za bardzo nie może tego uczynić. Zabijanie jest tu jak najbardziej dopuszczalne, ale słowo na "f" jest zakazane, podobnie jak golizna czy palenie papierosów. "Damn it!", czyli "cholera", to najcięższe przekleństwo, jakie może się pojawić w FOX-ie - i właśnie dlatego stało się firmowym powiedzeniem Jacka Bauera.

Wyjaśnił to w programie Jimmy'ego Fallona sam Kiefer Sutherland, który już 9. sezon gra Jacka. Fallon zaś pokazał planszę, na której pewien fan "24 godzin" policzył wszystkie "Damn it!", które padły do tej pory z ekranu. Było ich 144 - średnio po kilkanaście na sezon. Czyli wcale nie aż tak dużo - w przeciętnym odcinku serialu HBO słowo na "f" pada przynajmniej kilka razy.

Sutherland zwrócił też uwagę na to, co dziwi nas wszystkich: że Jack Bauer może zabijać do woli, a przeklinanie wciąż jest niedozwolone. To absurd - zwłaszcza kiedy patrzymy na naprawdę brutalne seriale, jak "Hannibal" czy "The Folliwing" - ale tak właśnie wyglądają zasady amerykańskich telewizji ogólnodostępnych.

REKLAMA