9 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gotham" (Fot. FOX)

"Gotham" (Fot. FOX)

FOX ogłosił daty jesiennych premier i powrotów. "Zakazane imperium" wraca we wrześniu. Finałowy sezon "Glee" będzie mieć 13 odcinków. A oprócz tego "The Knick", "Detektyw", "Orange Is the New Black", "Constantine".

1. FOX ogłosił daty jesiennych premier i powrotów. Sezon w FOX-ie rusza w niedzielę 7 września, kiedy to startuje reality show "Utopia". We wtorek 16 września wracają "New Girl" i "The Mindy Project", a w środę 17 września startuje "Red Band Society". W poniedziałek 22 września wróci "Sleepy Hollow" i premierę będzie mieć "Gotham". W czwartek 25 września spodziewajcie się powrotu "Kości", a w niedzielę 28 września nowe sezony zaczynają komedie: "The Simpsons", "Brooklyn Nine-Nine" i "Family Guy" (godzinny odcinek "The Simpsons Guy"). W czwartek 2 października FOX pokaże pilot "Gracepoint", a w niedzielę 5 października - "Mulaney". Tego samego dnia wraca "Bob's Burgers".

2. "Zakazane imperium" wraca we wrześniu. "Zakazane imperium" wraca 7 września z finałowym sezonem, który będzie składał się z 8 odcinków. W serialu czeka nas przeskok czasowy o 7 lat, do czasów Wielkiego Kryzysu.

3. "The Knick" już dostaje 2. sezon. Cinemax już zamówiło 2. sezon medycznego dramatu "The Knick". Ogłoszono też, że finałowy sezon "Strike Back" rusza dopiero w 2015 roku.

4. Nowe informacje dotyczące 2. sezonu "Detektywa". Michael Lombardo z HBO ogłosił, że wkrótce już poznamy obsadę 2. sezonu "Detektywa". Mają w niej być znane nazwiska. Do tej pory HBO otrzymało od Nica Pizzolatto dwa scenariusze i są one ponoć jeszcze lepsze niż 1. sezon. Co ciekawe, Nic Pizzolatto powiedział, że ma być aż czworo głównych bohaterów.

5. Finałowy sezon "Glee" będzie mieć 13 odcinków. To już oficjalna informacja: 6. sezon "Glee" będzie składał się z 13 odcinków.

6. Wielkie święto na planie "Orange Is the New Black". Serial dostał wczoraj 12 nominacji do Emmy, a oto jak świętowano.

7. Lucy Griffiths opuszcza "Constantine'a". Lucy Griffiths, która w pilocie gra Liv Aberdine, opuszcza "Constantine'a". Nie zastąpi jej inna aktorka, twórcy serialu całkiem rezygnują z postaci. W zamian pojawią się inne kobiece bohaterki znane z komiksu.

8. Komedie HBO w listopadzie. W listopadzie wróci po długiej przerwie "The Comeback". Wtedy też mamy się spodziewać premiery 2. sezonu "Getting On".

9. "Matador" z 2. sezonem. Jeszcze nie było premiery "Matadora", a El Rey już zamówił 2. sezon, który będzie się składał z 13 odcinków.