9 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Homeland" (Fot. Showtime)

"Homeland" (Fot. Showtime)

Amazon chce być jak Netflix, ale nie do końca. Twórca "Homeland" zdradza nowe szczegóły na temat 4. sezonu. Internet uśmiercił "Orange Is the New Black". A oprócz tego "Doktor Who", "Masters of Sex", "Gra o tron".

1. Brak nowych książek Martina to nie problem dla HBO. Michael Lombardo z HBO nie przejmuje się tym, co się stanie, jeśli skończy się materiał książkowy, a "Gra o tron" będzie musiała dalej trwać. Jak powiedział, ekipa tworząca serial cały czas konsultuje się z pisarzem, więc nawet w takiej sytuacji sobie poradzi.

2. Amazon chce być trochę jak Netflix. Podczas TCA Press Tour swoje plany serialowe zdradził Amazon. Platforma przygotowuje teraz cztery nowe seriale - "Bosch", "The After", "Transparent" i "Mozart in the Jungle". Komedia "Transparent" pojawi się już pod koniec września, Amazon zamierza wypuścić 10 odcinków naraz - tak jak robi to Netflix. "Mozart in the Jungle" zadebiutuje w grudniu, z kolei oba seriale dramatyczne zobaczymy w 2015 roku. Amazon całkiem nie zamierza przejść na system wprowadzony przez Netflix - "The After" nie będzie wypuszczone całe naraz, a w czterech częściach, każda po dwie godziny.

3. Zdjęcia z kolejnego odcinka "True Blood". Tutaj znajdziecie zdjęcia z odcinka 7x04 - "Death Is Not the End".

4. Co w 4. sezonie "Homeland"? Twórca "Homeland" Alex Gansa w rozmowie z "EW" zdradził trochę nowych szczegółów dotyczących 4. sezonu. Akcja przeskoczy o pół roku do przodu. Zobaczymy Carrie, która będzie już w miarę stabilna emocjonalnie, w nowej roli, pracującą w zagranicznej placówce CIA, w Pakistanie. Na pewno powróci Saul - też w nowej roli - a także Quinn. W obsadzie jest sporo nowych osób, Gansa mówi, że wrażenie jest wręcz takie, jakby znowu kręcili pilot serialu. Więcej spoilerowych szczegółów znajdziecie pod linkiem. Jest też pierwsze zdjęcie z nowego sezonu.

5. Internet uśmiercił "Orange Is the New Black". Zwykle internet uśmierca celebrytów, teraz zrobił to samo z serialem. "Orange Is the New Black" nie zostało skasowane, to był tylko żart, który pojawił się w satyrycznym serwisie i w który wiele osób uwierzyło.

6. Zdjęcia obsady "NCIS: New Orleans". Do obejrzenia tutaj.

7. Wyciekł nowy odcinek "Doktora Who". Wcześniej wyciekły scenariusze, a teraz w internecie można znaleźć cały (choć niedokończony) odcinek "Doktora Who" z Peterem Capaldim.

8. Kolejny odcinek "Masters of Sex" na zdjęciach. Tutaj znajdziecie zdjęcia z odcinka 2x02 - "Kyrie Eleison".

9. Zdjęcia obsady "How To Get Away With Murder". Galeria tutaj.