10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Louie" (Fot. FX)

"Louie" (Fot. FX)

"Louie" z krótszym 5. sezonem. Lou Solverson bohaterem 2. sezonu "Fargo". Obsada "Twin Peaks" spotkała się po latach. A oprócz tego "Revenge", "The Strain", "Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.", "Sons of Anarchy".

1. "Louie" z krótszym 5. sezonem. Stacja FX zamówiła 5. sezon "Louiego", który zobaczymy wiosną 2015 roku. Będzie liczył tylko 7 odcinków.

2. Lou Solverson bohaterem 2. sezonu "Fargo". Wczoraj donosiliśmy, że będzie 2. sezon "Fargo", dziś już wiemy, kto będzie jego bohaterem: młody Lou Solverson i sprawa z Sioux Falls z 1979 roku, która kilka razy została wspomniana w 1. sezonie. Ojciec Molly znajdzie się w samym środku koszmarnej historii niedługo po powrocie z Wietnamu. Poznamy też mamę Molly. Krytycy sugerowali, że mogłaby ją zagrać Allison Tolman, ale twórcy serialu, Noah Hawley, nie spodobał się ten pomysł. Obsada będzie zupełnie nowa. Wśród bohaterów znajdzie się też 4-letnia Molly.

3. Gdzie chcieliby zagrać aktorzy z 1. sezonu "Fargo"? Allison Tolman chętnie zagrałaby gościnną rolę, np. zombiaka w "The Walking Dead". Billy Bob Thornton marzy o występie w "Boardwalk Empire" u boku Steve'a Buscemiego.

4. Brian Hallisay w "Revenge". Brian Hallisay pojawi się w 4. sezonie "Revenge" w roli Bena, lokalnego policjanta, który jest kumplem Jacka. TVLine sugeruje, że mógłby on być nowym facetem Emily.

5. Obsada "Gracepoint" na zdjęciach. Galeria tutaj.

6. Zdjęcia z pilota "Marry Me". Do obejrzenia tutaj.

7. Obsada "Twin Peaks" po latach. "Twin Peaks" wychodzi na Blu-Rayu z mnóstwem dodatków, które do tej pory nam się nawet nie śniły. Z tej okazji aktorzy znów się spotkali - jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądają po latach, zajrzyjcie tutaj.

8. Serialowy "The Strain" będzie się różnić od książek. Carlton Cuse, jeden z twórców "The Strain", powiedział, że serial nie będzie tylko ekranizacją książek. Kolejność wydarzeń, to, w jaki sposób się dzieją, i los poszczególnych bohaterów mają być zupełnie inne niż w książkowym oryginale. Dziennikarze pytali, czemu Corey Stoll nosi w serialu perukę, dowiedzieli się, że chodzi o to, aby jego bohater mógł bez problemu wtopić się w tłum.

9. Lucy Lawless w "Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.". Lucy Lawless pojawi się w 2. sezonie "Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.". Szczegóły jej roli na razie nie zostały podane.

10. Jak się skończy "Sons of Anarchy"? Twórca serialu Kurt Sutter mówi,że jeszcze nie wie, jak zakończy się "Sons of Anarchy". Na razie powstaje scenariusz do 7. odcinka finałowego sezonu. Nie wiadomo, czy powstanie prequel "SoA", ale jeśli tak się stanie, to Sutter myśli raczej o 10-odcinkowym miniserialu niż o kilku sezonach.