7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Adam Baldwin zdradza, czemu "Firefly" wzięło nazwę od statku. HBO zamawia miniserial twórcy "The Wire". Jim Rash chciałby, aby "Community" sparodiowało "Grę o tron". A oprócz tego "The Mindy Project", "Red Band Society", "Breaking Bad".

1. Czemu Joss Whedon nazwał "Firefly" od statku? Serwis io9 dotarł do fragmentu biografii Jossa Whedona dotyczącego "Firefly". Można się z niego dowiedzieć, że serial został zainspirowany powieścią "The Killer Angels" i filmem "Dyliżans" z 1939 roku. Adam Baldwin powiedział też, iż Joss Whedon na samym początku wyjaśnił, czemu serial wziął nazwę od statku, a nie na przykład kogoś z bohaterów: bo uważał, że w razie czego każdego z nich dałoby się zastąpić. Każdy z nich mógł zginąć. Co oznacza, że gdyby "Firefly" miało więcej sezonów, ekipa pewnie by się zmieniała.

2. HBO zamawia miniserial Davida Simona. HBO zamówiło 6-godzinny miniserial "Show Me a Hero", oparty na książce Lisy Belkin. Twórcą serialu jest David Simon ("The Wire"), w głównych rolach wystąpią Oscar Isaac i Catherine Keener. Głównym bohaterem będzie Nick Wasicsk (Isaac), najmłodszy burmistrz w historii USA, który ma problem, po tym jak sąd nakazuje mu budowę domów dla biednych w "białej" dzielnicy.

3. Parodia "Gry o tron" w 6. sezonie "Community"? Jim Rash w rozmowie z TVLine (wideo pod linkiem) powiedział, że w 6. sezonie "Community" grupa będzie spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Na razie nie wiemy, o czym będą poszczególne odcinki, ale Rash chciałby, aby sparodiowano "Grę o tron". Bardzo łatwo można sobie wyobrazić wojnę pomiędzy City College i Greendale w stylu "GoT".

4. Koło Albuquerque wciąż można znaleźć sztuczną krew z "Breaking Bad". Jeden z użytkowników Reddita znalazł i oczywiście zrobił zdjęcie.

5. Rob Mcelhenny w "The Mindy Project". Znany z "It's Always Sunny in Philadephia" Rob Mcelhenny pojawi się w "The Mindy Project" jako Ike Barinholtz, kuzyn Morgana. Pojawił się też plakat z Mindy i Dannym.

6. Obsada "Wszyscy kochają Raymonda" po latach. Tutaj znajdziecie wideo ze spotkania, które miało miejsce kilka dni temu.

7. Plakat promujący "Red Band Society".

REKLAMA