14 najlepiej zarabiających aktorek telewizyjnych

Nie ma zaskoczenia - na liście najlepiej zarabiających aktorek telewizyjnych po raz trzeci rządzi Sofia Vergara. Ale już za rok może się to zmienić.

Magazyn "Forbes" po raz kolejny opublikował listę najlepiej zarabiających aktorek. W zeszłym sezonie znów rządziła Sofia Vergara, która co prawda za odcinek "Modern Family" zarabia "tylko" 325 tys. dol., ale pojawia się też na dużym ekranie i oczywiście dorabia w reklamach. Kolumbijska piękność, która w poprzednim sezonie zarobiła 37 mln dol., promuje m.in. Diet Pepsi, Head & Shoulders i AT&T.

Gwiazda "Modern Family" wygrywa ranking "Forbesa" już po raz trzeci, ale czwartego razu może nie być. Kaley Cuoco teraz zarobiła co prawda marne 11 mln dol., ale już w tym sezonie jej wynagrodzenie za jeden odcinek "The Big Bang Theory" wzrośnie do miliona. Jeśli zgarnie do tego kilka niezłych kontraktów reklamowych, powinna wyprzedzić Vergarę.

A oto cała tegoroczna lista 14 najlepiej zarabiających według "Forbesa".

1. Sofia Vergara ("Modern Family") - 37 mln $
2. Mariska Hargitay ("Law and Order: SVU" - 13 mln $
3. Kaley Cuoco-Sweeting ("The Big Bang Theory") - 11 mln $
4. Julianna Margulies ("The Good Wife"), Ellen Pompeo ("Grey's Anatomy") i Cobie Smulders ("How I Met Your Mother") - po 10 mln $
5. Alyson Hannigan ("How I Met Your Mother") - 9,5 mln $
6. Amy Poehler ("Parks and Recreation") - 7 mln $
7. Mindy Kaling ("The Mindy Project") - 6,5 mln $
8. Kerry Washington ("Scandal"), Zooey Deschanel ("New Girl") i Courteney Cox ("Cougar Town") - po 6 mln $
9. Claire Danes ("Homeland") - 5 mln $
10. Lena Dunham ("Girls") - 3,5 mln $

REKLAMA