Najbardziej obiecujące nowe seriale wg krytyków

"Gotham" (Fot. FOX)

"Gotham" (Fot. FOX)

Amerykańscy krytycy wybrali produkcje, które ich zdaniem mają największe szanse na przetrwanie jesienią. Rządzi "Gotham", ale jest też kilka niespodzianek.

Krytycy z Television Critics Association ocenili, które nowe seriale mają największe szanse na dalsze zamówienie. Wyraźnie widać, że wybierano zarówno te tytuły, które mogą okazać się po prostu dobre, jak i te, które mają mocne miejsce w ramówce.

Ranking wygrał "Gotham", co nie jest niespodzianką. Ale zaraz za nim znalazło się "Jane the Virgin". Z tym serialem jest ciekawa sprawa - my w Polsce już go widzieliśmy (w postaci "Majki", która jest polską wersją tej samej latynoskiej telenoweli) i nie spodziewamy się niczego dobrego po kolejnej wersji, ale amerykańskim krytykom wyraźnie pilot się podobał, a o grającej Jane Ginie Rodriguez pisze się już teraz jako o kolejnej wielkiej gwieździe telewizji. Trzecie miejsce wśród najbardziej obiecujących seriali zajęło "The Affair".

Zrobiono też osobne głosowanie na seriale dramatyczne i komediowe. I tak, wśród dramatów rządził oczywiście "Gotham", za nim znalazły się "The Affair" i "How to Get Away With Murder". Z kolei trzy komedie, które mają największą szansę na przetrwanie bezboleśnie serialowej jesieni to "Black-ish", "Jane the Virgin" i "A to Z".