9 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Detektyw" (Fot. HBO)

"Detektyw" (Fot. HBO)

Colin Farrell zagra policjanta, a Vince Vaughn gangstera w 2. sezonie "Detektywa". Niezła oglądalność "Gotham", mocny "Scorpion". J.J. Abrams zrobi serial na podstawie książki Stephena Kinga. A oprócz tego "Web Therapy", "The Strain", "Doktor Who", "Glee", "Pamiętniki wampirów".

1. Oficjalnie: Colin Farrell i Vince Vaughn w "Detektywie". Kilka dni temu Colin Farrell poinformował, że będzie w 2. sezonie "Detektywa", teraz potwierdza to HBO. Tym razem wśród bohaterów będzie trójka policjantów - i Farrell zagra jednego z nich Raya Velcoro, detektywa powiązanego z mafią. Z kolei Vince Vaughn wcieli się we Franka Semyona, gangstera, który chciał zająć się legalnymi interesami, ale jego plany przerywa morderstwo biznesowego partnera. Oficjalny opis głosi, że 2. sezon "Detektywa" będzie opowiadał o trójce policjantów i gangsterze, którzy muszą zmagać się ze spiskiem związanym z morderstwem. Wciąż nie obsadzono ról kobiecych, wśród kandydatek wymienia się: Rosario Dawson, Kelly Reilly, Jessica Biel, Malin Akerman, Abigail Spencer, Oona Chaplin, Jaimie Alexander, Brit Marling, Rachel McAdams i Keirę Knightley.

2. Niezła oglądalność "Gotham", mocny "Scorpion". Wbrew temu, co się wydawało wcześniej, "The Big Bang Theory" nie rozjechało "Gotham", choć było blisko. Serial o nerdach i blondynce miał w poniedziałek bardzo wysoką oglądalność: ponad 18 mln widzów przy współczynniku 5,4. "Gotham" obejrzało 8,21 mln/3,2 widzów, co jest naprawdę dobrym wynikiem, zważywszy, że wśród konkurencji było jeszcze "The Voice" i "Dancing with the Stars". Świetnie poradził sobie emitowany po "TBBT" "Scorpion" - 13,83 mln/3,2. Średnio wypadło "Forever" - 8,59 mln/1,7.

3. Christina Applegate w "Web Therapy". Christina Applegate pojawi się w "Web Therapy" w roli specjalistki od rozwiązywania trudnych problemów, która będzie pomagać Fionie po skandalu związanym z podsłuchami NSA.

4. Zdjęcia z kolejnego odcinka "The Strain". Tutaj znajdziecie zdjęcia z odcinka 1x12 - "Last Rites".

5. J.J. Abrams zrobi serial na podstawie książki Stephena Kinga. J.J. Abrams zrobi dla Hulu serial na podstawie książki "11/23/63" (czyli "Dallas '63") Stephena Kinga. Głównym bohaterem jest facet, który przenosi się w czasie do 1963 roku, aby udaremnić zamach na prezydenta Kennedy'ego.

6. Zdjęcia z kolejnego odcinka "Doktora Who". Tutaj obejrzycie zdjęcia z odcinka 8x06 - "The Caretaker".

7. Nowy sezon "South Parku" już we wrześniu w Polsce. W USA "South Park" wraca z 18. sezonem 24 września, a w polskim Comedy Central pojawi się już 28 września.

8. Dianna Agron, Naya Rivera i Heather Morris na planie "Glee". Tutaj zobaczycie zdjęcia z planu 6. sezonu "Glee".

9. Kolejny odcinek "Pamiętników wampirów" na zdjęciach. Zdjęcia z odcinka 6x02 - "Yellow Ledbetter" znajdziecie tutaj.